© Wikimedia Commons archyvo nuotr.
Kaip atskleidė rugsėjo mėnesį atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, 78,5 % lietuvių mano, kad vištų, laikomų narvuose, gyvenimo sąlygos nėra pakankamai geros. Apklausą atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, iš viso apklaustas 1001 žmogus. Tyrimas vyko 19-oje miestų ir 26-uose kaimuose. Remiantis apklausos duomenimis, pauščių laikymo sąlygos šiek tiek labiau rūpi moterims, aukštesnį išsilavinimą turintiems žmonėms ir didžiųjų šalies miestų (išskyrus Vilnių) gyventojams.
Taip pat apklausos metu nustatyta, kad pirkdami kiaušinius į vištų auginimo sąlygas atsižvelgia 11,5 % pirkėjų. Renkantis kiaušinius, šiek tiek sumažėjo kainos reikšmė – 59,4% respondentų nurodė atsižvelgiantys į kiaušinių kainą; prieš metus šis skaičius siekė 64,9 %.
Mažėja vartotojų, kurie sutinka pirkti narvuose auginamų vištų kiaušinius; smunkant kodu nr.3 žymimų kiaušinių pardavimams, vištų augintojai planuoja gerinti sąlygas gyvūnams. Neseniai didžiausi kiaušinių paukštynai vienas po kito skelbė plėsiantys ne narvuose augintų vištų kiaušinių gamybos pajėgumus. „Mažeikių rugelio“ paukštynas planuoja po kelerių metų aukštesnės gerovės sistemose auginti virš 800 000 vištų, o „Groward Group“ (buvusi „VG Agroholding“) paskelbė atidarę modernią vištidę be narvų ir ketina tokių kiaušinių pasiūlą plėsti ir ateityje. „Groward Group“ teigia stebintys „didžiulį pirkėjų susidomėjimą paukščių gerove, ne narvuose laikomų vištų kiaušiniais bei keleriopą šios produkcijos pardavimų augimą“.
Narvuose augintų vištų kiaušiniai žymimi kodais, kurių pirmas skaitmuo – 3. Kuo mažesnis pirmasis skaitmuo, tuo geresnėmis sąlygomis laikomų vištų buvo padėtas kiaušinis.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: