Organizatorių archyvo nuotr.

Naujojo Norvegijos parlamento programoje – kailių industrijos uždraudimas: visos valdančiosios daugumos partijos ir net dauguma opozicijos atstovų pritarė sprendimui. Pasirašytas susitarimas dar šiemet surengti balsavimą dėl įstatymo, kuriuo žvėrelių auginimo dėl kailio veikla būtų uždrausta, o kailių ūkiai veiklą turėtų užbaigti iki 2024-2025 m.

Pasak Norvegijos gyvūnų apsaugos organizacijos NOAH aktyvistės Siri Martinsen, balsavimas tesąs formalumas: „žinome, kad visų svarbiausių partijų atstovai palaiko etinę poziciją dėl gyvūnų kailio; draudimas siūlytas ir anksčiau. Norvegijos parlamente jau keletą metų dėl jo vyksta debatai, ir pagaliau subrendo išties tam palankios aplinkybės”.

Kartu su NOAH dalyvaujantys tarptautinėje aljanso „Be kailio” veikloje organizacijos „Tušti narvai” aktyvistai viešai džiaugėsi norvegų sprendimu ir priminė, kad Lietuvos kailių industrija – labai panašaus dydžio. „Tiek Lietuvoje, tiek Norvegijoje užauginamas kailis priskiriamas panašiam kokybės lygiui, o ir kailių ūkių skaičius abiejose šalyse daugmaž panašus. Neseniai pasiūlytas gyvūnų auginimo dėl jų kailio uždraudimo projektas Lenkijoje, kur industrija daug labiau išsiplėtojusi. Manome, kad pats metas į aplinkinių šalių veiksmus atsižvelgti ir Lietuvai, kol pas mus nepersikėlė aplinkai kenksmingos žverėlių fermos”, – komentavo organizacijos „Tušti narvai” narė Gabija Enciūtė.

Reprezentatyvinės apklausos duomenimis, gyvūnų auginimui dėl kailio nepritaria beveik 70 % Lietuvos gyventojų (UAB „Vilmorus”, 2016 m. duomenys).

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: