© Wikimedia Commons nuotr.

Po atlikto sistemingo nagrinėjimo, mokslininkai pareiškė, jog homeopatija – tai tikrų tikriausia terapinė aklavietė, mat buvo padaryta išvada, kad šis prieštaringas gydymas nėra efektyvesnis nei placebas.

Paulas Glasziou, Bondo Universiteto profesorius, vadovaujantis įrodymais pagrįstos medicinos mokslams, taip pat pirmininkavo ir Nacionalinės Sveikatos ir Medicinos Mokslo Tyrimų Tarybos darbo grupei, kuri ir buvo atsakinga už homeopatijos tyrimų rezultatų peržiūrą, siekiant nustatyti, ar gydymas esantis veiksmingas.

Iš viso buvo atliktos 57 sistemingos apžvalgos, apimančios 176 individualius tyrimus, kurių objektu tapo 68 įvairūs sveikatos būklės atvejai. Tyrimai atskleidė, kad nei vienu iš pastarųjų atvejų homeopatinio gydymo medicininis poveikis nebuvo didesnis nei placebo sukeliamas efektas.

Homeopatija – tai alternatyvioji medicina, pagrįsta preparatų tirpinimu vandenyje. Anot Nacionalinės Sveikatos Tarnybos, šio gydymo šalininkai tiki, kad kuo daugiau medžiagos tokiu būdu atskiedžiama, tuo didesnė vaisto gydomoji galia. Dauguma homeopatinių vaistų savo sudėtyje turi medžiagų, kurios buvo skiedžiamos vandenyje daugybę kartų tol, kol nebelieka nei dalelės pirminės medžiagos.

Buvo ištirta, jog šis pseudogydymas neturi jokių veiksmingumą patvirtinančių rezultatų, kurie būtų įtikinamesni nei placebo sukeliamas efektas ir atliekant šį tyrimą su žmonėmis, buvo nustatyta, kad nėra jokių patikimų įrodymų, kad homeopatija yra veiksminga gydant įvairias nustatytas ligas.

Rašydamas tinklaraštį Britų Medicinos Žurnalui (angl. British Medical Journal) profesorius Glasziou teigė: „Būdamas darbo grupės, kuri parengė ataskaitą, pirmininkas, aš paprasčiausiai buvau informuotas, kad daug pastangų reikalaujantis procesas, bandant surasti įrodymus, buvo bepasibaigiantis. Tačiau aš pats ėmiausi tyrimo nepasitelkęs jokių išankstinių nusistatymų, laikydamasis ‘aš nežinau’ pozicijos, buvau pasiryžęs išsiaiškinti, ar šis neįtikėtinas gydymas gali veikti. Tačiau peržiūrėjęs 57 sistemingas apžvalgas, apimančias 176 individualius tyrimus ir neradęs nei vieno įtikinamo atvejo, praradau susidomėjimą. Aš visiškai suprantu, kodėl homeopatijos pradininkas Samuelis Hahnemanas būdamas nepatenkintas 18-ojo amžiaus medicininėms procedūromis, tokiomis kaip kraujo nuleidimas ar išvalymas, ėmėsi ieškoti alternatyvų. Tačiau jis veikiausiai būtų kiek nusivylęs masinėmis nesėkmėmis, ištikusiomis taikant homeopatinį gydymą, kuomet vietoje šios inovacijos pritaikymo galimybių plėtros ir toliau einama aklavietės link.“

Jungtinėje Karalystėje homeopatinį gydymą teikia dvi ligoninės ir nemažas skaičius bendrosios praktikos gydytojų.

Sužinok daugiau! Spausk čia ir tapk mūsų draugu „Facebook’e“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: