© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Populiaraus JAV serialo „Glee“ (liet. „Choras“) aktorių komanda liepos 13 dieną neteko kolegos Cory Monteith.

Šeštadienį, Vankuveryje (Kanada), „Fairmont Pacific Rim“ viešbučio kambaryje buvo rastas negyvas aktoriaus kūnas. Po atlikto skrodimo paaiškėjo mirties priežastis – aktorius mirė perdozavęs heroino ir alkoholio. Praėjusį ketvirtadienį Cory Monteithas buvo susitikęs su savo vadybininku ir atrodė „labai gerai ir sveikai“. Penktadienio vakarą Cory su trimis nežinomos tapatybės vyrais išėjo iš savo viešbučio kambario, o apie 2.15 val. nakties grįžo vienas pats. Ryte jau mirusį aktorių rado viešbučio darbuotojai.

Serialas „Glee“ (liet. „Choras“), kuriame velionis aktorius atliko savo paskutiniuosius vaidmenis ir greitai išpopuliarėjo. Tai amerikiečių muzikinė komedija-drama, rodoma Fox kanalu Jungtinėse Valstijose. Veiksmas sukasi apie muzikos būrelį „New Directions“, kurio nariai nuolat rungiasi chorų kovose, kartu susidurdami su santykių, seksualinėmis bei socialinėmis problemomis. Nuotaikingas romantinis muzikinis serialas pasakoja apie vidurinės mokyklos gyvenimą, apie mokytojų ir mokinių santykius bei apie jų laisvalaikį. Čia vyksta ne tik kasdienės pamokos, bet ir kova už būvį. Naujas mokyklos choro klubo vadovas tikisi atgaivinti mokymo įstaigos prestižą ir vėl prikelti mokyklą šlovei.

Pagrindiniai veikėjai – klubo direktorius ir ispanų kalbos mokytojas Will Schuester (Matthew Morisson), šokėjų grupės vadovė Sue Sylvester (Jane Lynch), konsultantė Emma Pilsbury (Jayma Mays), Willo žmona Terri (Jessalyn Gilsig) ir aštuoni klubo nariai, kuriuos vaidina aktoriai Dianna Agron, Chris Colfer, Kevin McHale, Lea Michele, Cory Monteith, Amber Riley, Mark Salling ir Jenna Ushkowitz. Antrame sezone antraplaniai aktoriai Mike O’Malley, Heather Morris ir Naya Rivera tapo pagrindiniais. Trečiame sezone Harry Shum, Jr. ir Darren Criss iš antraplanių aktorių tapo pagrindiniais, o Gilsig ir O’Malley nustumti į antraplanius vaidmenis, nors kartkartėmis buvo sugrąžinti kaip kviestiniai svečiai. Ketvirtame sezone Chord Overstreet papildė pagrindinių aktorių gretas; Agron ir Mays – kaip kviestinės aktorės.

© iloveglee.com archyvo nuotr.

Režisierius Ianas Brennanas seniai svajojo pastatyti muzikinį filmą, tačiau jo parašytą scenarijų tik po penkerių metų pastebėjo scenaristas Ryanas Murphy. Jį sužavėjo naujoviška kolegos idėja, tačiau Ryanas pasiūlė kurti ne kino filmą, o serialą. „Gleen“ kūrėjai neabejoja – šiame seriale kiekvienas jaunas žmogus suras save, susidurs su tomis pačiomis problemomis, kurios šiuo metu jam aktualiausios, ir, be jokios abejonės, bus įkvėptas siekti savo svajonės.

Serialo „Glee“ velionis aktorius Cory Monteith gimė 1982 metais, gegužės 11 dieną Kalgaryje, vakarų Kanadoje, interjero dizainerės Ann McGregor ir karininko Joe Monteith šeimoje. Jis turėjo vyresnįjį brolį, vardu, Shaun. Monteith tėvai išsiskyrė, kai jam buvo septyneri metai. Nuo tada, jis ir jo vyresnysis brolis augo kartu su mama pietvakarių Kanados provincijoje, Viktorijoje. Tėvas karinėje tarnyboje buvo be galo užimtas, todėl po skyrybų vaikai jo beveik net nematė, o mokykloje susidūrė net su socialiniais sunkumais. Nuo 13 metų, Cory jau pradėjo vartoti alkoholį, marihuaną bei praleidinėti pamokas.

Po 16-os mokyklų pakeitimų, įskaitant alternatyvių programų problematiškiems paaugliams, Cory Monteith apskritai išmetė, kai jam buvo 16 metų. Tuo metu, jo priklausomybė alkoholiui ir narkotikams dar labiau išaugo ir Monteith pakrypo į smulkius nusikaltimus, tokius kaip, pinigų vogimas iš draugų ir šeimos, kad turėtų už ką apsvaigti. Lūžis 19-os metų vaikino gyvenime įvyko tuomet, kai jo motinos ir draugų  iniciatyva, jis pradėjo lankyti reabilitacijos programą. Monteith džiaugėsi, kad artimi žmonės jam tiek daug pagelbėjo. Galiausiai, 2011 metais, iš alternatyviosios mokyklos Viktorijoje jis gavo ir vidurinės mokyklos diplomą.

Monteith pradėjo savo aktoriaus karjerą Vankuveryje, vakarų Kanadoje. Jis atliko antraeilius vaidmenis „Final Destination 3“ (liet. „Galutinis tikslas 3“),  „Whisper“ (liet. „Šnabždesys“) ir „Deck the Halls“ (liet. Milijonas šventinių lempučių“) . Monteith vaidino filme „Kyle XY“. Jis taip pat buvo pakviestas vaidinti televizijos serialų, tokių kaip, „Smallville“, „Supernatural“ (liet. „Išrinktieji“), „Flash Gordon“, „Stargate Atlantis“ (liet. „Žvaigždžių vartai. Atlantida“), ir „Stargate SG-1“ (liet. „Žvaigždžių vartai“), kai kuriose serijose. 2010 metų balandžio mėnesį Monteith pasirodė romantinėje komedijoje „Monte Karlas“. Tais pačiais metais laimėjo Holivudo stiliaus apdovanojimą ir televizijos aktorių gildijos apdovanojimą.

Lea Michele © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Didžiausios sėkmės Cory Monteith sulaukė 2009 metais, atlikęs Finn Hudson vaidmenį seriale „Glee“. Finn‘as yra savo vidurinės mokyklos žymus futbolo komandos gynėjas. Rizikuodamas prarasti savo populiarumą ir draugus, jis įsijungia į mokyklos choro būrelį. Mylimiausias mokyklos sportininkas priverstinai tapęs choro nariu, suprato, kad vis dėlto jam čia patinka. Jis sunkiai priėmė sprendimą likti būrelyje, kuris yra pats nemadingiausias mokykloje – juk ten buriasi tik didžiausi moksliukai ir „liurbiai“. Tačiau Finn‘as išlaiko savo reputaciją ir draugų bei mokinių pagarbą. Finn‘o asmenybė turi susitvarkyti su savo jausmais ir santykiais tarp aistruolių komandos šokėjų vadovės Quinn Fabray (vaid. Dianna Agron) ir choro būrelio dainininkės Rachel Berry (vaid. Lea Michele).

Monteith personažas, Finn, vaidino visuose trijuose „Glee“ sezonuose, ir pasirodė penkiolikoje serijų ketvirtame sezone. Serija „Sweet Dreams“ buvo paskutinis Monteith pasirodymas prieš jo mirtį. Monteith paskutinė įrašyta šou daina buvo „(You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)“ duetu su Mark Salling.

Daugiau nei metus iki pat šiol Cory Monteith draugavo su to paties serialo aktore Lea Michele. Šių metų pavasarį, mėnesį laiko aktorius antrą kartą gydėsi reabilitacijos klinikoje. Išėjęs iš klinikos, Monteith su savo mergina atšventė savo 31-ąjį gimtadienį. Kiek vėliau „Glee“ pora išvyko atostogauti į saulėtąją Meksiką. Birželio 8-ąją Cory ir Lea dalyvavo dvyliktame metiniame labdaringame renginyje, per kurį abu šypsojosi ir atrodė labai laimingi.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: