Neringa Venckienė asmen. arch. nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė teisėsaugos ieškomos buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos ir buvusios Seimo narės Neringos Venckienės skundą priteisti jai daugiau kaip 15 tūkst. eurų kompensaciją dėl teisėjos atlyginimo sumažinimo per krizę.

Teismas paskelbė, kad nėra pagrindo tenkinti skundą ir jį atmetė kaip nepagrįstą.

Teisėja Ina Kirkutienė sakė, kad valstybė yra nustačiusi kompensavimo mechanizmą ir iki kitų metų rugsėjo 1-os dienos N.Venckienė turėtų kreiptis į Kauno apygardos teismą dėl nesumokėtos užmokesčio dalies kompensavimo.

“Pagal kompensavimo mechanizmą, tai yra įstatymą, grąžinami tik tie praradimai, kurie buvo sumažinti neproporcingai”, – sakė teisėja. Šis įstatymas buvo priimtas šiemet birželio 30 dieną.

N.Venckienė ir jos atstovė rugpjūtį į bylos nagrinėjimą neatvyko, teisėja I.Kirkutienė nusprendė, kad procesas vyks rašytinio proceso tvarka. Buvusi teisėja prašė priteisti 53 tūkst. 574 litų (15 tūkst. 516 eurų) kompensaciją.

N.Venckienė prašė priteisti jai darbo užmokestį nuo 2009 metų sausio iki 2012 metų liepos 2 dienos, bei 5 proc. metines palūkanas. Teisingumo ministerija prašė taikyti ieškinio senatį.

Per krizę Lietuvoje visiems valstybės tarnautojams buvo sumažinti atlyginimai, 2013 metų liepą Konstitucinis Teismas paskelbė, kad algos buvo sumažintos neproporcingai.

Lietuvos prokurorai nori pateikti kaltinimus N.Venckienei dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo ir piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis. Spėjama, kad N. Venckienė yra Jungtinėse Valstijose.

2013 metų balandį Seimui panaikinus teisinę neliečiamybę, N. VenckienėSeime nebepasirodė. Už Seimo posėdžių nelankymą jai surengta apkalta ir atimtas parlamentarės mandatas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: