Žmogžudystę narpliojantis siužetas ir pakankamai tamsusus humoras – visa tai per virtinę puikių trisdešimties minučių trukmės tragikomiškų epizodų. Režisierės, buvusios „stand-up“ komikės Liz Feldman pastatytas serialas pavadinimu „Tu man miręs“ (Dead to Me) pasirodęs Netflix platformoje nustebino nenuspėjamais siužeto posūkiais ir tokiomis problemomis kaip nevaisingumas, prievarta, kaltė ir sielvartas. Serialo centre – sudėtinga draugystė tarp dviejų akivaizdžiai skirtingų moterų, kurias jungia gimininga skaudi patirtis. Kūriniu neabejotinai mėgausis tie – kurie mėgsta juodą humorą, stiprias moteris, emocinius kokteilius ir mįslingas žmogžudystes.

Serialas pasakoja apie Jen (Christina Applegate) ir Judy (Linda Cardellini) – dvi moteris, susitinkančias sielvarto palaikymo grupėje ir greitai užmezgančias gilų ryšį. Jen, pasitempusi nekilnojamo turto agentė, stengiasi išgyventi staigų vyro, Tedo, kuris buvo nužudytas per avariją, praradimą. Jai sunku susitaikyti su mintimi, kad tapo našlė ir vieniša motina kuriai reikia užauginti du paauglius sūnus. Tuo tarpu Judy, laisvos sielos moteris ir visiškai priešingos asmenybės nei Jen, gedi savo sužadėtinio Stevo, kuris mirė nuo širdies smūgio. Moterys greitai tapusios neišskiriamomis draugėmis padeda viena kitai sunkiausiais gyvenimo periodais ir palaiko stingdančiais sielvarto momentais. Tačiau veikėjoms tampant vis labiau artimesnėmis pradeda aiškėti, kad Judy desperatiškai bando apsaugoti Jen nuo šokiruojančios paslapties, kuri galėtų sunaikinti jos gyvenimą, bei naujai atrastą magišką draugystę.

Seriale atskleidžiami įvairūs būdai kaip žmonės susitvarko su artimojo praradimu. Jen, skirtingai nei visuomenė norėtų, susidoroja su sielvartu naudodama įniršį. Tai vienintelis būdas jai paleisti visą savo viduje patiriama skausmą. Aplinkiniai bando nustatyti laiko ribą, kada jau „užteks“ gedėti ir toks elgesys dar labiau pykdo veikėją. Jos pesimistiškumas, įniršis, tiesmukiškumas ir žmonių reakcijos į jos elgesį sukuria ironiškai juokingas situacijas. Skirtingai nei Jen, Judy yra viltinga, švelni, optimistiška. Ji save laiko tuo kuris duoda, o ne tuo kuris gauna. Kartu veikėjos yra dinamiškas duetas, kurio dėka net tragiškiausiose situacijose atrandamas absurdiškas humoras.

Kiekvienas žiūrovas stebėdamas serialo pagrindines veikėjas gali įžvelgti sau artimus potyrius. „Kurdama istoriją pastebėjau, kad esu tiek švelnioji Judy tiek ciniška Jen, siekiu, kad tai pajustu ir didžioji dalis žiūrovų“,-minėjo pati režisierė,- „ Jei norėtumėte papasakoti savo gyvenimą kaip istoriją, tai turėtų daug… beprotiškų posūkių. Ir kai kurios dienos atrodo kaip juokinga komedija, kur jums iš rankų krenta daiktai, kažkas beldžiasi į duris kai nesate apsirengęs. Tada būna ir kitų dienų, kai net neįsivaizduojate, kad galite sulaukti blogų naujienų. Tradicinio pasakojimo formulė yra tokia: kažkas gero nutinka, kažkas blogo nutinka, kažkas gero nutinka. Mano patirtimi atsitinka kažkas gero, kažkas geriau, kažkas… tragiško, o paskui darosi tik blogiau.“

Verta paminėti, kad aktorės Christina Applegate ir Linda Cardellini anksčiau nebuvo pažįstamos ir pirmąjį kartą susitiko prieš pat filmavimą. Tačiau kaip jos yra sakiusios, kone akimirksniu pajuto tarpusavio ryšį ir saugumą ir tai labai gerai atsiskleidžia natūralumu jų vaidmenyse.

Didžioji dalis jų dialogų buvo atlikti aktorėms improvizuojant. Seriale nuolat jaučiama įtampa, nėra nuobodžių serijų, bereikšmių scenų, viskas logiškai apgalvota ir pastatyta taip, kad auditorijai sukeltų klausimų, apmąstymų ar spekuliacijų. Persipina praeities ir ateities motyvai- sužinoma apie Judy vaisingumo problemas ir tikrąją tiesą apie Jen santuoką. Su kiekviena serija atskleidžiama vis daugiau šokiruojančių paslapčių, kurios gali nulemti veiksmų virtinę ateityje.

Naujai pasirodęs serialas sulaukė didelio žiūrovų dėmesio ir buvo įvertintas net dešimčia nominacijų įskaitant ir auksinio gaublio nominacija. Kūrinyje atsiskleidžia kokios gali būti skirtingos ir stiprios moterys, persipina tamsa su šviesa, humoras su skausmu bei meilė su kaltės jausmu. Serialo temos originalumas, aktorių natūralumas, išskirtinis garso takelis tarsi garantija ieškantiems ką įdomaus pažiūrėti tvankią vasaros dieną.

Taip pat skaitykite: TOP 10 naujų internetinės televizijos giganto „Netflix“ serialų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: