Kathleen Folbigg ir jos vaikai / lawyersweekly.com.au archyvo nuotr.

Kathleen Megan Folbigg australė moteris, kuri 2003 metais buvo nuteista už trijų savo vaikų nužudymą ir ketvirtojo netyčinę žmogžudystę. Iki šiol visi netikėjo moterimi, kai ji tvirtino, jog jos vaikai mirė dėl natūralių priežasčių, tačiau po 20 metų kilo abejonių dėl jos kaltės.

Kathleen Folbigg buvo įkaltinta už trijų savo kūdikių, aštuonių mėnesių Patrick Allen, dešimties mėnesių Sarah Kathleen ir devyniolikos mėnesių Laura Elizabeth, nužudymą. Taip pat buvo nuteista už ketvirtojo vaiko Caleb Gibson (devyniolikos dienų amžiaus) netyčinę žmogžudystę. Jos vyras kreipėsi į policiją po to, kai atrado jos asmeninį dienoraštį, kuriame ji buvo parašiusi, jog numano, kad galėjo pakenkti vaikams. Prokurorai teigė, kad ji 1989-1999 metais uždusino savo vaikus. Moteris nepripažino savo kaltės, tačiau buvo nuteista kalėti keturiasdešimčiai metų su lygtinio paleidimo terminu 25 metams.

2021 metais daugiau nei šimtas Australijos mokslininkų ir medicinos specialistų pasirašė peticiją, raginančią paleisti Kathleen Folbigg. Mokslininkai ir specialistai teigė, jog nauji teismo ekspertizės duomenys rodo, kad visos šios mirtys yra susijusios su genetika – retomis genetinėmis mutacijomis arba įgimtomis anomalijomis. 2023 m. birželio 5 d. Kathleen Megan Folbigg buvo atleista nuo likusios bausmės ir išleista į laisvę.

„Tai buvo siaubingas išbandymas visiems susijusiems asmenims, todėl tikiuosi, kad šiandienos mūsų veiksmai padės užbaigti šį 20 metų trukusį reikalą”, – teigė Michael Daley, Naujojo Pietų Velso generalinis prokuroras, įsakęs išlaisvinti moterį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: