Organizatorių archyvo nuotr.

Nors už lango – sniegas, Lietuvos veganai bei visi besidomintys sveika gyvensena jau laukia vasaros ir skaičiuoja dienas, likusias iki „Vegfest LT“ vasaros festivalio. Trečiasis „Vegfest LT“ ciklo renginys, pirmą kartą organizuojamas atvirame ore, vyks birželio 10 d. Vilniuje prekybos ir pramogų centro VCUP lauko terasoje.

„Du pernai surengti „Vegfest LT“ renginiai buvo itin sėkmingi, sulaukę didelio žiniasklaidos susidomėjimo ir labai gausaus lankytojų būrio“, – džiaugėsi „Vegfest LT“ iniciatorė Ventė Viteikaitė. Rugsėjį buvo surengta „Vegfest LT“ rudeninė, o gruodį – kalėdinė mugės. Sėkmės įkvėpta mergina apsisprendė organizuoti dar didesnį renginį – „Vegfest LT“ vasaros festivalį, taip pat svarsto galimybę surengti nedidelį veganų renginį Kaune.

Pasak Ventės, tokie renginiai užsienyje rengiami jau daugiau nei trisdešimt metų ir yra labai populiarūs. Idėją organizuoti „Vegfest LT“ mergina atsivežė iš Jungtinės Karalystės – čia veganų mugės ir festivaliai rengiami netgi mažuose miesteliuose. „Veganizmas Juntinėje Karalystėje jau turi gilias tradicijas – galima sutikti trečios ir netgi ketvirtos kartos veganų, tuo tarpu Lietuvoje šis judėjimas dar tik pradeda savo istoriją“, – pasakojo V.Viteikaitė.

Veganai 2

Veganizmas laikomas šiuo metu pasaulyje sparčiausiai plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir jau siekia pusę milijono. Panašus skaičius – ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų gyventojų skaičiui – daugiausia pasaulyje, jau viršija milijoną. Kiek veganų Lietuvoje – nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia daugiau nei 15.000 narių – tai didžiausia mūsų šalies veganų platforma internete.

Veganai 6

Veganai nevartoja jokių gyvūninės kilmės produktų – mėsos, žuvies, pieno gaminių, kiaušinių, netgi medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Toks gyvenimo būdas – sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai.

Veganai 3

Pasak Ventės, būti veganu tampa vis lengviau – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos taip pat siūlo vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Dar prieš keletą metų grįžus į Lietuvą kavinėse paklausus apie veganiškus patiekalus, padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tos pačios kavinės jau turi veganiškus meniu“, – apie pasikeitimus pasakojo „Vegfest LT“ sumanytoja. Vilniuje jau veikia trys veganiškos užkandinės, restoranas, pirmoji veganiška kavinė netrukus atvers duris ir Kaune. „Veganiškos maitinimo įstaigos populiarėja visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Londone šiandien jų priskaičiuojama per pusšimtį“, – pasakojo Anglijos lietuvė.

Veganai 4

Organizuoti „Vegfest LT“ Ventę paskatino noras su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių, paskatinti veganiškus verslus, padėti jiems pasiekti pirkėją. „Daug kas mano, jog veganiškas maistas – blankus, tačiau tai – visiška netiesa. Ateikite į renginį ir patys tuo įsitikinsite“, – sakė ji.

Veganai 5

„Vegfest LT“ vasaros festivalyje veiks veganiškų produktų mugė – joje dalyvaus apie šešiasdešimt gamintojų iš Lietuvos ir užsienio, vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, bus įrengta vaikų zona. „Bus galima daug ko paragauti, o pirmųjų šimto lankytojų netgi laukia specialios dovanėlės“, – žadėjo Ventė.

Veganai 7

Renginys vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas – nemokamas. Daugiau informacijos –https://www.facebook.com/events/270634370021150/.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: