© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiandien odontologija gerokai pažengusi į priekį ir taiko inovatyvius gydymo metodus. Geras to pavyzdys – dantų implantacija, kuri suteikia galimybę turėti nuosavą dantį atitinkantį danties pakaitalą. Vis dėlto, nemaža dalis žmonių galvoja, kad nuolatinių dantų praradimas nėra tragedija, ypač, jeigu danties netenkama galinių krūminių dantų srityje. Tačiau gydytojai įspėja, kad toks požiūris ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl iškritus ar išlūžus dančiui susirūpinti būtina tuoj pat.

Netekus danties į gydytoją kreipkitės nedelsiant

Dažnai žmonės yra linkę galvoti, kad, jeigu prarastas dantis nesukelia skausmo, viskas yra gerai, todėl gana didelis procentas tokių asmenų nesikreipia į odontologą. Tokį mąstymą skatina ir didelis jaudulys, atsirandantis prieš vizitą pas dantų gydytoją, ir nepagrįsta odontologų baimė. Kiti teisinasi laiko stoka.

Tačiau tokį mąstymą reikia keisti, nes laiku neatlikta protezavimo procedūra gali sukelti rimtų sveikatos – kramtymo aparato sutrikimų. Norint to išvengti reikalingi dantų implantai. Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos „Denta“ (www.denta.lt) specialistai teigia, kad nors ši procedūra nėra pigi, tačiau visada atsiperka. Laiku nesutvarkius ir neužpildžius prarasto danties vietos nauju, gresia šios problemos:

  • Žandikaulio kaulo atrofija. Netekus vieno ar kelių dantų, žandikaulio kaulas toje vietoje nebetenka krūvio, todėl po truputį atrofuojasi, nyksta, žandikaulis išsikreipia. Gali pakisti žandikaulio sąnarinės galvutės padėtis ir dėl to atsirasti sąnario traškesiai, skausmai. Taip pat gali pradėti skaudėti netgi sprando sritį ar galvą.

  • Netekus dantų ir jų neatstačius dirbtinais, sužemėja sąkandis, sukrenta veido oda, atsiranda raukšlės, žmogus atrodo senesnis nei yra iš tikrųjų.

  • Iškreipta šypsena. Natūralu, kad mažiau šypsomasi, pradedama vengti viešumos, kalbant prisidengiama ranka – atsiranda diskomforto jausmas.

  • Mitybos pokyčiai. Ne tik pradedama vengti kietesnių maisto produktų, bet ir apskritai mažiau valgoma. Tai gali sukelti nepilnai sukramtyto maisto virškinimo sutrikimus, iš virškinimo sistemos atsirasti prastas kvapas.

Kodėl reikėtų rinktis dantų implantaciją?

Natūralu, kad kuo ilgiau delsiama ir nevykstama pas odontologą, tuo didesnė žala yra daroma prarasto danties vietoje esantiems audiniams. Šiuolaikinės odontologinės technikos pagalba galima gana greitai ištaisyti prastą pacientų dantų būklę, kurią lėmė tokios priežastys, kaip, pavyzdžiui, delsimas pakeisti prarastą dantį. Dantų implantai yra viena veiksmingiausių priemonių norintiems pašalinti padarytą žalą. Ilgametę patirtį implantacijos srityje turintys specialistai patvirtina, kad dantų implantai yra patikimas ir iki 98% praktikoje pasitvirtinantis sprendimas. Dėl specialaus implanto paviršiaus apdirbimo sumažėja implanto neprigijimo tikimybė, todėl dantų implantai Kaune, klinikoje „Denta“ yra dažnas pacientų pasirinkimas.

Implantologijos specialistai priduria, kad žmonių jaudulys prieš įvairias procedūras yra nepagrįstas, nes anksčiau naudotus plokštelinius ir poantkaulinius implantus per paskutinius dešimtmečius visiškai pakeitė sraigtiniai implantai. Pastarųjų privalumas – osteointegracija, kada kaulinėms ląstelėms sudaromos geros sąlygos įaugti į implanto paviršių. Dėl to jie lengvai prigyja, yra itin ilgaamžiai, puikiai atlieka dirbtinio danties atraminę funkciją.

Dantų priežiūra po procedūros – didelių pakitimų nėra

Atlikus dantų implantaciją dantų priežiūra smarkiai nekinta, todėl dažnai pacientai, jau pilnai sugijus žandikauliui, net pamiršta, jog turi dirbtinius dantis. Jeigu kasdien atsakingai atliekate dantų higienos procedūras, implantų priežiūra nedaug skiriasi nuo nuosavų dantų priežiūros. Svarbu gerai išvalyti tarpdančius ir vietas apie implantą tarpdančių siūlu. Be to, dantų implantai bei dirbtiniai dantys, kaip ir natūralūs dantys, valomi dantų pasta, todėl pasirinkus tinkamą ir švelnių šerelių šepetėlį užtikrinama, kad nebus pažeistas protezuotų ar natūralių dantų paviršius.

Ant dantų implantų pagaminti šiuolaikiniai protezai pilnai atstato kramtymo funkciją, atrodo itin estetiškai ir natūraliai, suteikia pasitikėjimo savimi. Būtina pastebėti, kad reguliariai lankantis pas gydytoją odontologą ir atsakingai užsiimant kasdienine asmenine dantų ir burnos higiena, implantai ilgai atliks savo funkciją. Todėl ilgai abejoti ir delsti savo sveikatos sąskaitą – neverta ir, jeigu dėl vienos ar kitos priežasties netekote danties, rezervuokite laiką vizitui pas gydytoją odontologą.

Užsakymo Nr. KMC170008

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: