Organizatorių archyvo nuotr.

Skausmas gali kilti iš ypač įvairių kūno vietų, o sąnariai – viena jų. Šis skausmas tikrai nėra retas reiškinys, o svarbiausia – nereikia galvoti, kad jis aplanko tik garbaus amžiaus žmones. Nieko panašaus – su šiuo skausmu neretai susiduria vos 40 – etį perkopę asmenys. Taip pat svarbu žinoti, kad sąnarių skausmas gali kilti dėl įvairių priežasčių. Kokios jos? Ir ką daryti, kad šis skausmas nebetemdytų kasdienybės?

Viena iš priežasčių, kodėl gali tekti susidurti su sąnarių skausmu, yra traumos, nukirtima bei susižeidimai. Verta žinoti, kad sąnarį sudaro daug įvairių dalių ir, jei nukrentame, atsitrenkiame, ar patiriame smūgį, sąnarį sudarantys dalys gali būti pažeistos, o tuomet ir skausmas aplanko. Belieka tik pastebėti, kad dėl traumų kylančiu sąnarių skausmu susiduria profesionaliai arba savo malonumui sportuojantys, o taip pat – sunkų fizinį darbą dirbantys žmonės.

Sąnarių skausmą galime patirti ir dėl dar vienos priežasties – tendinito. Tai – sausgyslių uždegimas, kuris atsiranda po to, kai pažeidžiam sąnaryje esanti sausgyslė. Tokie pažeidimai paprastai kyla todėl, kad sporto arba fizinio krūvio metu atliekami netinkamus, netaisyklingus arba pernelyg saugius judesius.

Sąnarių skausmas gali varginti ir dėl dar vienos priežasties – artrito, turinčio dvi formas. Tai – osteoartritas ir reumatodinis artritas. Pirmoji forma, tai – degeneracine liga, kuria sergant palengva irsta sąnarį supančios kremzlės. Na o antroji forma, tai – autoimuninė liga, kuri pasižymi stipriu uždegimu.

Dar viena priežastis, kodėl gali tekti sužinoti, ką reiškia sąnarių skausmas yra bursitas arba tiesiog sąnario tepalinio maišelio (bursos) uždegimas. Šis uždegimas kartu su savim atneša ypač daug nemalonių simptomų: ne tik skausmą, bet ir tinimą, paraudimą, o taip pat – tampa sunku lankstyti sąnarį.

Sąnarių skausmas gali kilti ir dėl natūralaus jas supančių kremzlių nusidėvėjimo.

Taigi, kaip matyti, sąnarių skausmas gali kilti dėl ypač įvairių priežasčių. Belieka tik pridurti, kad yra labai daug būdų, kaip jį sumažinti. Skausmas kamuos mažiau, jei vartosite Omega – riebiosiomis rūgštimis turtingus maisto produktus, o taip pat – žuvies taukus. Svarbu naudoti ir iš natūralių medžiagų pagamintus gelius nuo sąnarių skausmo. Na, o ypač efektyvi priemonė gali būti ir kelio sąnario operacija.

Užsakymo Nr. KMC220053

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: