Arvydas Anušauskas. ELTA / Josvydo Elinsko nuotr.

Lietuvai svarstant apie vieną didžiausių įsigijimų krašto gynybai – tankų batalioną, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad lėšų poreikis šiam kariniam vienetui greičiausiai atsirastų tik po kelerių metų.

„Pasirašius sutartį paprastai tik avansuojama, ir tai ne iš karto. Tai tų pinigų šiais metais nereikėtų. Kitais metais jų vis dar nereikėtų. Prireiktų, greičiausiai, tik 2026 metais“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Anušauskas.

Ministras taip pat pažymėjo, kad svarbu, jog šiuo metu sutarimo dėl tvarių gynybos finansavimo sprendimų ieškančios partijos vienodai matytų ir pradedamų įsigijimų tęstinumą.

„Būtų gerai, kad nacionaliniam saugumui svarbūs susitarimai būtų priimtini ir toms politinėms jėgoms, kurios mato save būsimose Vyriausybėse“, – sakė A. Anušauskas.

Sausio pabaigoje posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT) nutarė, kad formuojamai Lietuvos kariuomenės divizijai bus perkami vokiški tankai „Leopard“. Visgi VGT posėdyje dalyvavęs krašto apsaugos ministras A. Anušauskas nebuvo linkęs detalizuoti planuojamą tankų įsigijimą iš Vokietijos.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: