“A Royal Night Out” – Anglijos princesių nuotykiai naktiniame Londone

Paskelbė: Data: 2015-08-30 11:19

Spausdinti | Komentarai

Filmo "A Royal Night Out" kadras

„A Royal Night Out“ – tikrų „angliškų“ princesių linksmybės. 2015 metų komedijinė drama apie dvi merginas, trokštančias linksmybių. Atrodytų viskas normalu ir nieko čia neįprasto, tačiau merginos yra Anglijos princesės, kurioms dar nėra tekę linksmintis kartu su minia.

Filmo veiksmas vyksta Europai švenčiant pergalės dieną. Londono žmonės pilni emocijų, kad pagaliau po daug metų vykusio karos galės atsipūsti nuo visų vargų ir kančių, kuriuos patyrė. Kol minios šoka Trafalgaro aikštėje ir laukia prie Bekingemo rūmų pasirodančio karaliaus ir sakančio iškilmingą kalbą, merginos visais būdais maldauja karaliaus ir karalienės, kad ir jas, kaip ir kitas merginas išleistų linksmintis kartu su kitais.

Margaret, kurią vaidina Bel Powely, yra šio merginų dueto smegenys. Ji įtikina Elizabet, kurią vaidina Sara Gadon, kad vienintelis būdas, kad jas išleistų į miestą, tai jeigu Elizabet paprašys tėvų. Karalius ir karalienė iš pradžių spyriojasi, jie nori tokią ypatingą dieną pasirodyti laukiantiems žmonėms su visa šeima, kaip, kad pridera. Tačiau, po ilgų įtikinėjimų Elizabet pavyksta įtikinti tėti, kad jas išleistų. Elizabet tėvą suvilioja mintimi, kad jos gali nepastebėtos būti minioje ir papasakoti jam, ką žmonės iš tiesų galvoja apie jų karalių.

“A Royal Night Out” filmo kadras

Persirengusios princesės išsiruošia į miestą, lydimos dviejų kietų ir rimtų apsauginių, kuriems įsakyta nenuleisti akių nuo princesių. Bet net ir šie tvarkingi ir atsakingi džentelmenai negali atsispirti vykstančioms linksmybėms. Jie greitai kartu su minia paskęsta audringame vakarėlyje. Šampanas, iš apsauginių taurių  liejosi taip lengvai, kad Margaret dingo vakarėlio. Elizabet, pastebėjusi sesers dingimą, iškart puola jos ieškoti. Abi seserys visiskai nenutuokdamos, kaip veikia Londono viešojo transporto sistema, įseda į du skirtingus autobusus, kurie negana to važiuoja visiškai į priešingas puses. Ir nuo šios filmo scenos  princesėms prasideda nuotykių kupina naktis.

Margaret lekia per miestą, iš vieno vakarėlio į kitą, pakeliui susidraugaudama su pareigūnais, suteneriais ir prostitutėmis, kol Elizabet beviltiškai jos ieško miniose žmonių. Elizabet ieškodama sesers susitinka Džeką, šiurkštų kariškį, kuris jaučia antipatiją  karališkai šeimai. Bet jis visgi sutinka padėti ieškoti pasimetusios sesers, kadangi žino, kad Elizabet nepažįsta Londono.

“A Royal Night Out” filmo kadras

„A Royal Night Out“ yra lengvas, smagus filmas, kurio metu tereiks juoktis iš princesių patiriamų nuotykių. Taip pat šiame filme galima gėrėtis gerais kostiumais bei gražiai sukurta aplinka, kurie kartu suteikia filmui šarmingą, estetinį efektą. Taip pat šį vaizdą puikiai  papildo turtingas ir įvairus garso takelis. Nereikėtų nurašyti ir aktorių darbo – Bel Powely puikiai įkūnija Margaret. Ji išsiskiria pasiutusiu elgesiu, kuris suteikia komišką kontrastą tarp jos sesers Elizabet, kuriai tenka patirti vien nemalonumus bei nerimą, dėl sesers dingimo. Jeigu reikėtų išskirti pagrindinę filmo mintį ji būti labai paprasta. Filmu norima parodyti, kad šios dvi karališkosios šeimos princesės yra tokios pat, kaip ir dauguma merginų, kurios tik nori linksmai praleisti laiką ir paminėti tokią svarbią dieną Anglijai. Tačiau, šią mintį   įgyvendinti pavyksta ne iki galo. Elizabet ir kariškio Džeko santykiai turi pasakoms būdingų elementų. Kad ir tokie dalykai, kaip slepiama tikroji merginos tapatybė, laikas, kada jai reikia sugrįžti į karališkuosius rūmus bei nuolatinis patekimas į nelaimes, sukuria netikrumo įspūdį.

Verdiktas 8/10

Ir, jeigu Jūs tikitės ir Jums įdomus skirtingų visuomenės sluoksnių požiūris, į ką tik pasibaigusį karą filme „A Royal Night Out“, teks nusivilti.  Šis filmas, šią ir panašias temas bei problemas paliečia taip trumpai ir paviršutiniškai, kad galima pradėti galvoti, kodėl iš viso apie jas užsimena. Bet, nepaisant filmo abejingumo rimtesniajai karo pusei, kino juostos teatrališkumas ir humoras ją padaro žiūrima, juokinga ir linksma. Tad, jeigu norisi kažko lengvo, greit sukramtomo ir suvirškinamo, tai visai neblogas pasirinkimas.

Taip pat skaitykite:  Žaidimas stereotipais: kaip į moterį žvelgti kine?

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt