SEAME Sardinia archyvo nuotr.

Italijos, Sardinijos pakrantėje surasta kašalotė, kuri buvo nėščia bei savyje turėjo 25 kilogramus plastiko atliekų kartu su negyvu vaisiumi.

Kaip praneša laukinės gamtos apsaugos atstovai, jau antrą kartą per dvi savaites  banginis buvo išplautas į krantą su plastikinėmis pakuotėmis savo skrandyje.

„Ji buvo nėščia ir pagal atliktus tyrimus vaisiaus maitinimas buvo nutrauktas jau prieš išplovimą į krantą,“ taip pranešė Luca Bittau, Italijos aplinkosaugos grupės SeaMe prezidentas. „Surastas vaisius jau buvo pažengusioje suįrimo stadijoje.“

Išimtos šiukšlės daugiausia susidėjo iš šiukšlių maišų, žvejojimo tinklų ir linijų, vamzdžių bei skalbimo mašinos maišo pilno skysčio.

Savaitę prieš, žmonės Filipinuose surado panašių atradimą, kai surado negyvą banginį, kuris turėjo 45 kilogramus plastiko taršos savyje. Banginis mirė nuo alkio ir dehidracijos dėl visų prarytų šiukšlių, taip sakė jūrų biologas, kuris dalyvavo banginio skrodime.

Šios dvi neseniai sukrečiančios naujienos dėl banginių žūčių primena panašius incidentus lapkričio mėnesį įvykusius Indonezijoje, Tailande praeitą Birželį ir Ispanijoje praeitą Balandį.

Italijos aplinkos ministras, Sergio Costa, savaitgalio metu pasidalino surasto negyvo banginio nuotraukomis savo Facebook puslapyje, kviesdamas sukilti į „karą dėl plastiko“, kuris turi prasidėti įvairiais plastikinių pakuočių ribojimo draudimais.

Banginis 1

 „Pastaraisiais metais naudojome vienkartinių indų ir pakuočių „komfortą“ labai lengvabūdiškai ir todėl dabar mokame pasekmes. Gyvūnai net labiau nei kiti kenčia dėl to,“ sakė ministras.

Banginis 3

Pasaulinės Paramos Gamtai organizacija (WWF) taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad pasauliui reikia imtis veiksmų norint pakeisti ęsamą situaciją:

Banginis 4

„Tai dar vienas skaudus priminimas, kad plastiko tarša palieka neatitaisomą žalą mūsų vandenynams, kuri taip pat sukelia pavojų jūros gyvybei. Tai yra globalinė krizė, kuri gali būti išspresta tik tuo būdu, jei šalys ir verslo įmonės susieis kartu ir paspartins pažangą siekant visuotino ir teisiškai surišančio argumento dėl plastiko taršos išmetimo į jūrą. Tikimės, kad ES ir kitos pažangios vyriausybės imsis vadovaujamos pozicijos.“

Banginis 5

Šiais metais išleistoje ataiskaitoje WWF numatė, kad išmetamų plastikinių šiukšlių kiekis padvigubės iki 2030 metų, jei nebus imtasi jokių veiksmų. Anot WWF, devyni milijonai tonų plastiko patenka į vandenynus kiekvienais metais vien dėl taršos nesuvaldymo.

Banginis 6

Mėnesio pradžioje Europos Parlamentas nubalsavo uždrausti vienkartinio panaudojimo plastikinius produktus tarp kurių yra šie: plastikiniai įrankiai, šiaudeliai, maišeliai ir dangteliai.

Banginis 2 - Copy

Amerikoje teisininkai kovoja dėl uždraudimo vienkartinio panaudojimo plastikinių maišelių, stengdamiesi atkartoti draudimą, kuris įsigaliojo Californijoje 2016 metais. Havajai  taip pat priėmė anti-plastikinių maišelių nuostatas. Atskiri Amerikos miestai taip pat priėmė sprendimą dėl plastikinių maišelių ir indų naudojimo uždraudimo.

Taip pat skaitykite: Žuvusio banginio skrandyje virš tūkstančio plastikinių daiktų [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: