Džo Baidenas / Išrinktojo prezidento archyvo nuotr.

Jungtinės Amerikos Valstijos turi naują prezidentą – Džo Baideną. Demokratas, advokatas, jauniausias senatorius JAV istorijoje ir ilgiausiai senate dirbantis žmogus.

D. Baidenas tikrai gali didžiuotis turįs sukaupęs didelę politinę patirtį, tačiau norint geriau pažinti galingiausios pasaulio valstybės naująjį vadovą, vertėtų atidžiau pažvelgti į jo asmenybę, šeimą ir gyvenimą už politikos ribų.

Likimas buvo negailestingas

Dabartinė prezidento žmona Džil Baiden nėra pirmoji. Kuomet jiedu susipažino Džo Bideno brolio surengtame pasimatyme, demokratų atstovas buvo našlys, praradęs savo žmoną ir vienerių metų dukrą tragiškos autoavarijos metu. Su pirmąja žmona Neilija Džo susipažino per pavasario atostogas. Jaunuoliai iškart pamilo vienas kitą, o jų meilei nesutrukdė nei skirtingos politinės pažiūros – Džo Baidenas demokratas, o būsimosios žmonos Neilijos šeima – respublikonai, nei tuo metu esantis atstumas tarp jų universitetų. Susituokę 1966-aisiais, abu persikėlė į Sirakūzus, kur Džo Baidenas įstojo mokytis teisės, o vėliau, 1970- aisiais, jis buvo išrinktas į Niu Kastlo apygardos tarybą. Tačiau laimingą šeimą, auginančią tris vaikus, pasivijo negailestingas likimas, ir po šešių metų nuo santuokos, Neilijai su vaikais patekus į avariją, gyvi liko tik du sūnūs – Bo Baidenas ir Hunteris Baidenas.

Su antrąja žmona Džil Džo Baidenas susituokė Niujorke 1977 m. Jų dukra Ešlė gimė 1981-aisiais. Jauniausia Baidenų šeimos narė savo gyvenimą paskyrė valstybės tarnybai ir 15 metų dirbo socialine darbuotoja bei ne pelno siekiančioje organizacijoje Delavero teisės centre, užėmė direktorės pareigas. Mergina taip pat yra sukūrusi savo mados liniją ir susituokusi su plastikos chirurgu.

Tragiški išbandymai šeimoje nesibaigė

Nelaimės Baidenų šeimos nepaliko ir 2015-aisiais nuo smegenų vėžio mirė tėvo pėdomis sekęs, taip pat advokatas, 46-erių Bo Baidenas. Sūnus ir tėvas buvo itin artimi. Šios netekties demokratų atstovas nevengė paminėti ir savo kalbose, kuomet paskelbė kandidatuosiantis į prezidentus, nes Bo visada norėjo ir sakė tėvui, kad jis turėtų siekti šio posto, tad dar viena skaudi netektis ir mylimo sūnaus lūkesčiai tik paskatino Baideną siekti JAV prezidento pareigų.

Nauja meilė

Kilti karjeros laiptais Baideną skatino ne tik skaudžios patirtys, bet ir antroji gyvenimo meilė, dabartinė prezidento žmona, daktarė Džil Baiden. Apie ją Džonas Baidenas atsiliepia tik gražiausiais žodžiais, 2007-aisiais parašytoje memuarų knygoje ,,Pažadai ištesėti“. Naujai išrinktas prezidentas rašė: „Ji grąžino man gyvenimą. Ji privertė mane pradėti galvoti, kad mano šeima vėl gali būti pilna“. Tuometis senatorius D. Baidenas savo dabartinei žmonai piršosi penkis kartus, kol ši galiausiai sutiko tekėti, o prieš tai patys sūnūs tėvui pakišo šią mintį, jog metas žengti šį žingsnį.

Džil Baiden yra ne tik pirmoji JAV dama, bet ir mokytoja, mokytojavusi kelis dešimtmečius, turi du magistro laipsnius ir Delavero universiteto daktarės laipsnį. Kai Džo Baidenas dar buvo viceprezidentu, moteris dėstė Šiaurės Virdžinijos bendruomenės kolegijoje anglų kalbą. Kartu su taip pat pirmąja dama Mišele Obama, Džil Baiden subūrė ,,Jungtines pajėgas“ – visos šalies iniciatyvą, raginančią visus amerikiečius susiburti ir paremti veteranus bei jų šeimas sveikatingumo, švietimo ir užimtumo srityse.

Baidenų šeima, nors dėl tragiškų aplinkybių ir netekusi trijų artimųjų, yra gausi ir vieninga. Prezidenas D. Baidenas yra ,,turtingas‘‘ senelis, nes turi šešis anūkus, o paskutinysis – dar naujagimis, pasaulį išvydęs šiais metais.

Taip pat skaitykite: Aleksėjus Navalnas kaltina Vladimirą Putiną bandymu nužudyti

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: