Ekonomistas Žygimantas Mauricas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Banko „Luminor“ vyr. ekonomistas, dr. Žygimantas Mauricas teigia, kad, nepaisant subsidijų rusiškai naftai ir dujoms, 2023 metais Vengrija gali turėti ne tik didžiausią infliaciją, bet ir didžiausią ekonomikos nuosmukį visoje Europos Sąjungoje.

„Nepaisant dosnių subsidijų rusiškai naftai ir rusiškoms dujoms, metinė infliacija Vengrijoje 2022 m. rugsėjo mėnesį išaugo iki 20,7 proc.

Lažinuosi, kad dar šių metų pabaigoje ji taps didesnė nei Lietuvoje bei didžiausia visoje ES“, – socialiniame tinkle Facebook rašo Ž. Mauricas.

Siekdamas stabdyti įsismarkavusią infliaciją, anot jo, Vengrijos centrinis bankas pakėlė bazines palūkanų normas iki 13 proc.

„Prieš metus jos siekė vos 1,6 proc., o prieš dvejus metus – 0,6 proc. Tačiau tuo metu, kai centrinis bankas pila vandenį į įsismarkavusį infliacijos laužą bandydamas jį užgesinti, V. Orbanas pila dosnių subsidijų žibalą, kuris skatina dar stipresnį laužo degimą.

Įtariu, kad tokia politika geruoju nesibaigs, tad Vengrija 2023 metais gali turėti ne tik didžiausią infliaciją, bet ir didžiausią ekonomikos nuosmukį visoje ES“, – teigia Ž. Mauricas.

Eurostato duomenimis, Lietuvoje infliacija siekė 22,5 proc. ir buvo antra pagal dydį ES, Estijoje ji siekė 24,1 proc. ir buvo didžiausia, o Latvijoje – 22 proc. ir buvo trečioje vietoje.

Visoje ES kainos per metus padidėjo vidutiniškai 10,9 proc., o vien euro zonoje – 9,9 procento.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: