© Wikimedia Commons arch. nuotr.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio dėvėtas ir pasirašytas vilnonis džemperis Londone vykusiame lėšų Ukrainai rinkimo renginyje buvo parduotas už 105 000 eurų.

„Šiandien visas pasaulis žvelgia į žmogų, dėvintį paprastą vilnonį džemperį“, – sakoma Ukrainos ambasados Jungtinėje Karalystėje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše, kuriame buvo užfiksuotas šį drabužį dėvintis V. Zelenskis. „O dabar ikoninis daiktas, asmeniškai pasirašytas prezidento V. Zelenskio, yra čia“.

Renginio tikslas buvo „papasakoti istorijas apie (ukrainiečių) drąsą, kuri karo metu tapo kultine, taip pat surinkti lėšų šiai drąsai paremti“, sakoma ambasados socialinėje paskyroje.

Po kelis mėnesius trukusių karinių veiksmų Rusija vasario pabaigoje pradėjo puolimą prieš Ukrainą, sukeldama geopolitinę sumaištį ir pabėgėlių krizę. Naujausiais JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro vertinimais, per konfliktą žuvo daugiau kaip 3 000 civilių gyventojų.

Lėšų rinkimo akciją „Drąsioji Ukraina“, kurios metu buvo galima įsigyti Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos dovanotų žaislų ir mirusio fotografo Makso Levino nuotraukų bei Zelenskos striukę, surengė Ukrainos ambasada Londone meno galerijoje „Tate Modern“. Renginio metu buvo surinkta daugiau nei 1 mln. dolerių oficialiai ambasados lėšų rinkimo akcijai „Su Ukraina“. Didžioji dalis lėšų bus skirta Vakarų Ukrainos specializuotam vaikų medicinos centrui pertvarkyti, pranešė ambasada.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, sakydamas kalbą lėšų rinkimo renginyje, pagyrė V. Zelenskio lyderystę po to, kai Ukrainos prezidentas vaizdo skambučiu kreipėsi į renginio dalyvius.

„Kokia garbė kalbėti po mano draugo Volodymyro Zelenskio, tikrai vieno iš neįtikimiausių šių laikų lyderių“, – sakė jis, kaip teigiama Didžiosios Britanijos vyriausybės stenogramoje.

B. Džonsonas taip pat paragino už V. Zelenskio striukę siūlyti „daug daugiau“, palyginti su pradine 585 000 eurų, kaina.

Jis kritikavo Rusiją už tai, kad ši „niokoja Ukrainos miestus“, ir gyrė Ukrainos žmonių drąsą.

„Štai kodėl esu kaip niekada įsitikinęs, kad Ukraina laimės“, – sakė Džonsonas. „Ukraina bus laisva, ir suvereni Ukraina vėl prisikels“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: