Markas Zuckerbergas / Facebook archyvo nuotr.

Vieno populiariausių socialinio tinklalapio Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas nenustoja stebinti visuomenės savo idėjomis.

Savo Facebook paskyroje M.Zuckerbergas pasidalino stulbinančiu planu naujiesiems 2016-iems metams – sukurti dirbtinio intelekto pagrindu valdomą asistentą, kuris padėtų namų buities darbuose. Kiekvienais metais kaip ir didelė dalis visuomenės, Facebook puslapio įkūrėjas kuria naujametinius pažadus ateinantiems metams. Praėjusiais metais jo metų užmojis buvo išmokti Kinų kalbą, kasdien susipažinti su vis nauju žmogumi ir kiekvieną mėnesį perskaityti dvi knygas, tačiau šiais metais jo užsibrėžtas siekis ganėtinai išaugo.

Kaip jis pats rašo savo Facebook įraše, šis dirbtinio intelekto asistentas padės ne tik atlikti namų ruošos darbus, tačiau ir asistuos profesiniuose darbuose. Pirmiausia, M.Zuckerbergas planuoja išnagrinėti jau esamas sukurtas panašias tecnologijas ir pradėti kurti idėjas kaip jas patobulinti. Jo pagrindinės idėjos yra išmokyti šį asistentą atskirti šeimos narių balsų komandas kontroliuojant visą namų buitį: muziką, šviesas, temperatūrą ir t.t.. Taip pat, planuose yra išmokinti jį atskirti draugų veidus ir pagal tai įleisti juos į namus. Kadangi praėjusiais metais M.Zuckerbergas susilaukė pirmagimės dukters Max, jo siekis yra, kad naujasis asistentas informuotų tėvus apie tai, kas vyksta dukters kambaryje kai jų tuo metu ten nėra. Profesinėje srityje, dirbtinio intelekto asistentas padės kontroliuoti vizualinę informaciją ir kurti efektyvesnes ir labiau organizuotas paslaugas.

Markas Zukerbergas 2

© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Šis milijardieriaus užmojis nėra naujiena šiuolaikinėje visuomenėje. Panašios idėjos kuriant dirbtinio intelekto asistentus, sujungiant naujausias kompiuterines technologijas ir žmogaus intelektą, jau yra vystomos tokių garsių įmonių kaip Google, Apple ar Samsung. Nors namų automatizavimo sistemos jau yra realybė, tai nereiškia, kad dar nėra kur tobulėti. Didžiausia užduotis Facebook įkūrėjui bus sujungti visas individualias programas į vieną automatizuotą namų valdymo sistemą, kuri atliktų norimas užduotis valdomas balsu. Tačiau matant kaip nuo Facebook įkūrimo pradžios šis socialinis tinklalapis ištobulėjo, galima tikėtis, kad pritaikant jau turimas žinias bei gebėjimus ir ši M.Zuckerbergo idėja netruks išvysti dienos šviesą.

Nors ir nemažai garsių mokslininkų, kaip fizikas Stephen Hawking, įvardijo dirbtinio intelekto sukūrimą kaip pavojingesnį už atominę bombą, tačiau panašu, kad spartus technologijų vystymasis šio progresyvaus išradimo įsigalėjimo nesustabdys.

Taip pat skaitykite: Netikėtas Marko Zuckerbergo dosnumas

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: