Miniatiūrinės galerijos – galimybė tapti pasaulyje žinomų meninių eksponatų dalimi [FOTO]

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-04-11 06:34

Spausdinti | Komentarai

Jeigu esate meno gerbėjas, tikriausiai puoselėjate svajonę, jog vieną dieną galėtumėte pamatyti dalelę savęs, kuri būtų eksponuojama ir kuria būtų žavimasi garsioje meno galerijoje. Nauja, interaktyvi menininko Tezi Gabunia instaliacija suteikia galimybę patirti šį jaudulį. Pasitelkiant keturis skirtingus visame pasaulyje žinomų galerijų modelius jo instaliacija „Padėkite savo galvą į galeriją“ (angl. Put Your Head into Gallery) tiesiogine prasme leidžia tapti eksponatų dalimi.

Projektas apima keturias atkurtas miniatiūrines galerijas – „Saatchi“ galeriją, Luvro muziejų, „Tate Modern“ galeriją bei „Gagosian“ galeriją ir kiekvienoje atitinkamai eksponuojami paties menininko Tezi Gabunia, Peterio Paulo Rubenso, Damieno Hirsto ir Roy Lichtensteino kūriniai. Šia instaliacija siekiama meną padaryti prieinamą kiekvienam žmogui, atvežant žymius pastatus lankytojams, o ne atvirkščiai. Savo darbe menininkas Tezi Gabunia toliau nagrinėja falsifikacijos ir hiperrealizmo idėją meno pasaulyje. Jo dioramos sukurtos naudojant lazerinio pjovimo technologiją ir polivinilchloridą (PVC) bei organinį stiklą ir suteikia galimybę kiekvienam pažvelgti į garbingas sales bei užimti vietą ant garsių eksponatų sienos.

Menininkas Tezi Gabunia tapo žinomu dėl savo meninių apmąstymų apie autentiškumą ir apgaulę šiuolaikiniame pasaulyje. Sutelkiant dėmesį į meninio proceso virtualizaciją, jo darbe bandoma industrializuoti meno kūrimą, panaikinant menininko kaip vienintelio kūrėjo vaidmenį. Turint omenyje šį smalsų požiūrį, pasitelkus instaliaciją „Padėkite savo galvą į galeriją“ toliau bandoma ištyrinėti, kas diferencijuoja meną, kurį numatoma eksponuoti, nuo likusio vizualinės srities meno.

„Saatchi“ galerija

2

3

4

Luvras

5

6

Tate Modern“ galerija

7

9

10

„Gagosian“ galerija

11

12

Taip pat skaitykite: Daugiau negu įspūdinga: šimto milžiniškų stiklo pluošto kaukolių instaliacija [FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt