Jevgenijus Prigozenas / Prigozhin Press Service nuotr.

Kaip praneša BBC bei keletas kitų užsienio leidinių per lėktuvo katastrofą Rusijoje žuvo „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas, taip pat dar devyni lėktuve buvę žmonės.

Pranešama, kad Tverės srityje į šiaurės vakarus nuo Maskvos nukrito lėktuvas, skraidinęs Wagnerio samdinių vadą Jevgenijų Prigožiną, trečiadienį pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija.

Ministerijos teigimu, netoli Kuženkino kaimo nusileidusio privataus lėktuvo „Embraer Legacy“ katastrofos vietoje buvo rasti aštuoni kūnai. Pareigūnai anksčiau pranešė, kad iš viso lėktuve buvo dešimt žmonių.

Rusijos valstybinė aviacijos agentūra „Rosaviatsia“ pranešė, kad asmuo Prigožino vardu buvo vienas iš lėktuve buvusių žmonių.

Tverės srities gubernatorius Igoris Rudenya perėmė „asmeninę reagavimo į lėktuvo katastrofą kontrolę“, valstybinei žiniasklaidai pranešė jo spaudos tarnyba ir pridūrė, kad lėktuvas buvo civilinis orlaivis.

Su Wagner susijęs kanalas „Grey Zone Telegram“ teigė, kad lėktuvą numušė Rusijos kariuomenės oro gynybos sistemos, tačiau šios informacijos patikrinti nepavyko.

Nepriklausomas žurnalistas Andrejus Zacharovas, remdamasis neįvardytu šaltiniu, sakė, kad Prigožinas trečiadienį grįžta į Rusiją iš kelionės Afrikoje, kur daugelį metų veikė Wagnerio samdiniai ir kur Prigožinas neseniai buvo nufilmuotas verbavimo vaizdo įraše.

Prigožino spaudos sekretorius atsisakė komentuoti incidentą, pranešė Rusijos propagandistė Ksenija Sobčak.

Birželio mėnesį Prigožino vadovaujamas maištas Rusiją įvedė į rimčiausią saugumo krizę per pastaruosius dešimtmečius. Vagnerio vadas galiausiai atsisakė žygio į Maskvą, kuriuo siekė nuversti šalies karinę vadovybę, sudaręs susitarimą, kuriuo jam buvo suteiktas imunitetas nuo baudžiamojo persekiojimo.

Antradienį Prigožinas pasirodė vaizdo įraše, kuriame verbavo naujus kovotojus dislokuoti Afrikoje, tačiau tiksli vieta, kur buvo nufilmuotas vaizdo įrašas, nebuvo žinoma.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: