© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šerloko Holmso išgalvotas adresas 221b Baker Street – ir 140 mln. svarų sterlingų vertės kitas turtas – priklauso Darigai Nazarbajevai, buvusio Kazachstano diktatoriaus dukrai atskleidė  britų laikraštis „The Times“.

Nors Šerloko Holmso muziejus skelbia lokaciją Bakerio gatvė 221B savo adresu, tikrasis 221B yra netoliese esančiame daugiabutyje.

Pasaulio pamėgtuose sero Arthuro Conano Doyle’io detektyviniuose pasakojimuose Šerlokas Holmsas ir jo pagalbininkas Vatsonas gyveno Bakerio gatvėje 221B.

Tačiau šiandien ši rezidencija Londono centre priklauso buvusio ilgamečio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo dukrai Darigai Nazarbajevai, atskleidė „The Times“.

Nors Šerloko Holmso muziejus savo adresą nurodo kaip 221B Baker Street, originalus 221B Baker Street iš tikrųjų yra netoliese esančiame daugiabučių kvartale, o jo savininkas ilgą laiką buvo paslaptis, verta Holmso dedukcinių sugebėjimų. 2018 m. „Quartz“ atliktame tyrime, kuriame buvo nagrinėjami Panamos dokumentuose nutekinti dokumentai, buvo teigiama, kad Baker gatvės dalis priklauso Nazarbajevai ir jos sūnui.

Be 221B, Nazarbajevai taip pat priklauso nekilnojamojo turto objektai tarp 215 ir 237 Baker gatvės, kurių bendra vertė siekia 140 mln. svarų sterlingų, arba 185 mln. dolerių, rodo nutekintas teisinis susirašinėjimas, kurį matė dienraštis „The Times“.

2015 m. „Global Witness“ atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad nekilnojamojo turto savininkas yra buvęs Nazarbajevos vyras Rachatas Alijevas.

2008 m. Kazachstane dėl nesutarimų su tuometine prezidente N. Nazarbajeva R. Alijevui buvo iškelta baudžiamoji byla. Jis persikėlė į Austriją tremties tikslais, vėliau buvo suimtas ir įkalintas Vienoje, kur 2015 m. paslaptingomis aplinkybėmis mirė.

Remiantis nutekintais teisiniais elektroniniais laiškais, kuriuos matė „The Times“, dabar turtas bendrai priklauso 57 metų N. Nazarbajevai ir jos 35 metų sūnui Nurali Alijevui.

Laikraštis „The Times“ teigė, kad žemės registro įrašuose turto savininku nurodyta „Farmont Baker Street“ – įmonė, priklausanti Jungtinėse Arabų Emyratuose registruotai bendrovei. Tačiau kadangi Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto įstatymai nereikalauja, kad ofšorinės bendrovės atskleistų savo savininkų vardus ir pavardes, garsiojo Baker gatvės namo savininkas daugelį metų buvo paslaptis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: