Drakula. Rex features archyvo nuotr.

„Sherlock“ kūrėjai sukūrė naują serialą  „Drakula“, kurį rodo BBC ir „Netflix“. Rašytojas Endis Struthersas reikalauja, kad pagrindinis personažas taip pat gertų kraują, kaip ir jo pirmtakas, apie kurį pasakodavo  Devono šventikas.

Kūrėjai ilgai svarstė, koks turėtų būti naujojo televizijos serialo, paremto siaubo istorija, personažas grafas Drakula.

Buvo nuspręsta, jog serialas bus paremtas Bramo Stokerio romanu. Pasirodo, jog šis rašytojas apie kraują čiulpiantį nedorėlį pirmą kartą išgirdo iš Devono grafystės  kunigo, gyvenusio Ekseterio miestelyje.

Rašytojas Andy Struthersas  taip pat pabrėžė, jog nors yra manančių, kad žymusis personažas kilo iš  kunigaikščio Vlado Drakulos, Stokerį įkvėpė būtent dvasininko pasakojimai apie nekaltas mergeles žudantį ir jų kraują geriantį vampyrą.

Yra manančių, kad žymusis personažas kilo iš kunigaikščio Vlado Drakulos. Getty Images archyvo nuotr.

Endžio knygoje, pavadinimu ,,Dracula Incarnate: Unearthing The Definitive Dracula“ teigiama, jog kunigo vardas buvo Sabinas Baringas-Gouldas ir jis buvo iš Ekseterio miestelio.

Knygoje Endis Struthersas taip pat tvirtina, kad Stokeris sukūrė personažą Drakulą perskaitęs Baringo-Gouldo kūrinius ,,Lycanthropy: the study of Werewolves“ ir vampyrų istoriją pavadinimu ,,Margery of Quether“.

Jis taip pat paaiškina kodėl advokatas,  Džonatanas Harkeris,  1897 metų kūrinyje ,,Drakula“ išvyksta būtent iš Ekseterio katedros, ir keliauja į Transilvaniją.

Endis taip pat tvirtina, jog savo kūrinyje Stokeris  padėkoja kunigui už įkvėpimą.

Endis Struthersas sako: ,,iš kunigo  pasakojimų apie vilkolakius ir apie vampyrus, Stokeris gavo  praktiškai viską, ko jam prireikė, norint sukurti savo grafą vampyrą.“

Stokeris buvo labai dėkingas už pagalbą kuriant romaną. „Stokeris mėgdavo nusiimti skrybėlę, padėkodamas ir kartu išreikšdamas pagarbą draugams ir pažįstamiems, kurie prisidėjo prie romano kūrimo, ir įkvėpė jo puslapiuose esančius personažus.“

Bram’as Stokeris

“Ekseterio miestelis  buvo minimas romane, nes autorius Stokeris tokiu būdu norėjo padėkoti kunigui Baringui-Gouldui už jo suteiktą naudingą informaciją.“

Pasak pono Strutherso, Stokeris taip pat  rėmėsi ir  Baring-Gouldo knyga  „Onward Christian Soldiers“.

Ponas Struthersas pridūrė: „Žmonės bus nustebinti ir kartais šokiruoti dėl mano išvadų, nes bus įrodyta, kad dauguma dalykų, kuriuos jie laikė tiesa, yra melas“.

“Tai šiek tiek panašu kaip sužinoti, jog Kalėdų Senelis neegzistuoja. ”

Rašytojo Strutherso išvados bus atskleistos Pasauliniame Drakulos kongrese priešais Drakulos autoriaus Bramo Stokerio palikuonis Dubline.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: