TOP 10 geriausių Daniel Day-Lewis kino vaidmenų

Paskelbė: Data: 2017-07-13 09:17

Spausdinti | Komentarai

Prieš porą savaičių, aktorius Danielis Day-Lewisas nustebino visus, pranešdamas apie savo artėjantį išėjimą į pensiją. Tai išties staigus žingsnis tokiam kvalifikuotam asmeniui, kuris turi tris Oskarus ir tikriausiai yra vienas iš geriausių savo kartos aktorių.

Ši žvaigždė jau ir anksčiau turėjo pertraukų kino industrijoje, įskaitant vėlyvą 90-ųjų metų pradžią Florencijoje.

Danielis dabar gyvena Airijoje su savo žmona, aktore Rebecca Miller, kuri bendradarbiavo su juo ankstesniuose filmuose. Taip pat sutuoktiniai turi tris vaikus.

Aktoriaus atstovas išplatino šį pareiškimą:

,,Danielis nebetęs savo aktoriaus karjeros. Jis labai dėkingas visiems savo bendradarbiams ir gerbėjams, sukauptiems per daugelį metų. Tai yra privatus sprendimas, todėl nei jis ar jo atstovai daugiau nekomentuos šio klausimo. ”

Šešiasdešimties metų britų aktorius, laimėjęs tris Oskarus, atliks paskutinį savo finalinį pasirodymą ,,Phantom Thread“, madingoje dramoje, kuri ir vėl jį sujungs su ,,Bus kraujo” režisieriumi Paulu Thomasu Andersonu.

Atsižvelgiant į šias šokiruojančias naujienas, verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos didžiausius Danieliaus vaidmenis ekrane. Šie dešimt pasirodymų ne tik vaizduoja jo neįtikėtiną įgūdį ir atsidavimą savo darbui, bet ir parodo aktoriaus visapusiškumą, kai kalbama apie jo vaidmenis, pradedant nuo ramybės ir šmeižto iki nepakeliamai romantiško ir intensyviai dramatiško.

My Beautiful Laundrette

10. Johnny Burfoot / My Beautiful Laundrette (1985)

Tai vienas pirmųjų didesnių jo filmų. Vaikinui tenka vaidinti homoseksualų panką, kuris jaučia simpatiją Londone gyvenančiam pakistaniečiui. Kaip ir daugumoje filmų, kuriuose jam teko vaidinti, vaikino personažas ir vėl susiduria su vidine kova. Danielis niekada nebijojo imtis iššūkių ir šis vaidmuo padėjo jam prasiskinti kelią į žvaigždes.

The Crucible

9. John Proctor / The Crucible (1996)

Tai puikus pavyzdys, kad net ir mažame filme galima pasirodyti itin gerai ir sužibėti. Nepaisant to, kad filmas turėjo savų problemų, Danielis puikiai susitvarkė su savo personažu. Aktoriui teko įsikūnyti į septynioliktojo amžiaus ūkininko vaidmenį, kuris blaškosi tarp Dievo ir savo nuodėmių. Kiekviename žingsnyje vaidmuo yra puikiai įgyvendintas ir atrodo nepriekaištingai.

The Age of Innocence

8. Newland Archer / The Age of Innocence (1993)

Tai linksmas ir intymus romantiškas filmas, didžiulis nukrypimas nuo režisieriaus populiariausių filmų. Danieliui nekyla bėdų įsitraukti į savo personažą, kuris priklauso elito grietinėlei ir skandalingai įsimylį sužlugdytą moterį. Dažniausiai aktoriui tenka grubių ir agresyvių vyrų vaidmenys. Šiame filme jam tenka suvaidinti švelnų vyrą, kuris susižavi stiprios valios mergina.

In the Name of the Father

7. Gerry Conlon / In the Name of the Father (1993)

Šiame filme aktoriui tenka įsikūnyti į airių kilmės vyrą, kuris buvo neteisingai apkaltintas ir įkalintas už įtarimų keliančius veiksmus bombarduojant Gildfordą, Anglijoje. Danielis puikiai perteikia keturiolika metų trunkančią kovą už gero vardo susigražinimą, jo veide galima įžvelgti užgauliojimus, kankinimus ir neteisingą įkalinimą. Aktorius tobulai subalansuoja pažeidžiamumą ir tvirtumą ir tai padeda judėti pirmyn, ieškoti teisingumo ir tiesos. Už šį vaidmenį Danieliui pavyko gauti antrąjį Oskarą.

The Boxer

6. Danny Flynn / The Boxer (1997)

Tai jau antrasis IRA (Airių respublikonų armijos) tematikos filmas, dirbant su režisieriumi Jim Sheridan. Danieliui tenka buvusio IRA jaunimo atstovo vaidmuo, kuris prieš metus buvo paleistas iš kalėjimo. Ištrūkus į laisvę vaikinas nori tapti doru ir tvarkingu piliečiu, tačiau jo senoji kaimynystė ir buvęs bosas vilioja jį sugrįžti. Tylus, tačiau galingas vaidmuo atskleidžia sunkų kelią, kupiną skausmo, kai vyras bando užmiršti savo praeitį, nors ir žino, kad turi nebaigtų reikalų.

The Last of the Mohicans

5. Hawkeye/Nathaniel Poe / The Last of the Mohicans (1992)

Danieliui šiame filme atitenka Mohikanų genties vadovo sūnaus vaidmuo. Jis yra įvaikintas ir baltasis, nors visa gentis yra indėnų kilmės. Kuriamas personažas yra romantiškas veiksmo herojus, dramatiškas ir istorinis filmas yra apie Prancūzijos ir Indėnų karus. Šis vaidmuo yra šioks toks nukrypimas nuo įprastų, tačiau ne ką mažiau stulbinantis ir įtraukiantis žiūrovus.

Gangs of New York

4. William “Bill the Butcher” Cutting / Gangs of New York (2002)

Tai antrasis jo bendradarbiavimas su ,,Scorsese“ ir jo pasirodymas uždirbo trečią Oskaro nominaciją. Šiame filme aktoriui tenka atgaivinti siaubingą ,,Bowery Boys“ gaujos steigėją, devynioliktojo amžiaus viduryje, Niujorke. Nors Danieliui atitenka pagalbinis vaidmuo, tačiau jis tapo filmo žvaigžde. Šis personažas per visą filmų istoriją yra vienas didžiausių ir labiausiai siaubią keliančių piktadarių.

Lincoln

3. Abraham Lincoln / Lincoln (2012)

Šiame filme aktoriui atitenka itin garbingas vaidmuo. Tikriausiai dėl to, kad personažas yra toks atpažįstamas ir daugumai gerai žinomas, aktoriaus pasirodymas išties pribloškiantis. Neeiliniai aktoriniai sugebėjimai įneša tikros gyvybės kuriant vaidmenį, nepaisant to, egzistavo personažas realiame gyvenime ar ne. Danieliaus įkūnytas personažas yra daugiau nei garbingas veidas ant pinigų ar statula stūksanti virš žmonių. Jis vis dar milžiniška figūra, bet tokia, kuri atrodo tikra ir tikima tokiais atvejais, kai dauguma filmų veikėjų nėra. Už šį pasirodymą buvo gautas trečiasis Oskaras už geriausio aktoriaus pasirodymą.

My Left Foot

2. Christy Brown / My Left Foot (1989)

Aktoriui tenka įkūnyti airių kilmės vyro personažą, kuris gimė su cerebriniu paralyžiumi ir gali valdyti tik kairę koją. Tai vaidmuo, už kurį aktorius gavo savo pirmąją Oskaro nominaciją ir laimėjo geriausio aktoriaus titulą. Nors Danielis jau įsitvirtinęs ir patyręs aktorius, tačiau šis filmas atnešė jam pripažinimą visame pasaulyje. Triumfuojantis ir sudėtingas vaidmuo, atkreipia dėmesį į smulkiausias detales, realumą ir žmoniškumą. ,,Mano kairė koja“ yra ne tik didžiausias jo karjeros pasirodymas, bet ir vienas didžiausių pasirodymų visoje kino istorijoje.

There Will Be Blood

1. Daniel Plainview / There Will Be Blood (2007)

Danielis už šį vaidmenį gavo antrąjį Oskarą už geriausio aktoriaus pasirodymą. Jis atgyja visame antagonistiniame gyvenime, persmelktame beprotybės ir siaubo. Aktoriui, ko gero, geriausiai tinkantys vaidmenys yra tada, kai jis atstovauja žiaurius vyrus. Tai akivaizdus kontrastas su realia jo asmenybe, kurią jis eksponuoja, o jo brutalumas pakyla iki didžiausio lygio, kai bet kokia gailestingumo ir geranoriško detalė vengiama. Šis personažas lėtai ir sudėtingai veda prie itin šokiruojančios filmo pabaigos.

Taip pat skaitykite: TOP 10 prasčiausių Johnny Deppo vaidmenų

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt