Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Rusijos specialiosios tarnybos dar labiau sustiprino griežtas saugumo priemones aplink diktatorių Vladimirą Putiną, dėl neseniai įvykdytų išpuolių Europoje ir Azijoje. Be to, nuolatinis maisto tikrinimas ir neperšaunamos liemenės dėvėjimas viešuose renginiuose tapo kasdienybe. V. Putino apsauga apima ir slaptus bunkerius.

Kremlius, kuris yra jau padidėjusio saugumo būsenoje dėl savo invazijos į Ukrainą, buvo sukrėstas neseniai įvykdytų išpuolių prieš aukšto rango politikus Europoje ir Azijoje. Rusijos specialiosios tarnybos sustiprino jau ir taip griežtas saugumo priemones aplink Prezidentą Vladimirą Putiną.

Sustiprinimui įtakos turėjo ir 2022 metų Japonijos premjero Shinzo Abe nužudymas ir praėjusį mėnesį įvykdytas bandymas nužudyti Slovakijos premjerą Robertą Ficą.

Specialiosios tarnybos kontroliuoja praktiškai kiekvieną V. Putino gyvenimo aspektą, įskaitant visų jo valgių tikrinimą dėl nuodų, naudojant nešiojamą laboratoriją. Taip pat prezidentas turi asmeninius virėjus, kurie visada keliauja su juo, pasakojo šaltinis, „The Moscow Times“ portalui.

V. Putinas dėvi neperšaunamą liemenę viešuose renginiuose lauke, įskaitant Maskvą. Jis tai daro pagal stiprų Prezidento saugumo tarnybos (SBP) – Federalinės apsaugos tarnybos (FSO) padalinio, kuris saugo prezidentą, rekomendaciją, pasakojo vienas iš pareigūnų portale „The Moscow Times“.

V. Putinas netgi dėvėjo neperšaunamą liemenę po savo paltu per šių metų Pergalės dienos renginius.

Taip pat šių metų 19 d. Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Pchenjane surengė aukščiausio lygio susitikimą.

V. Putino saugumui užtikrinti, valdžios institucijos susitikimo metu įgyvendino ekstremalias saugumo priemones, nepaisydamos ekonominių trikdžių.

Pasak šaltinių, didelės raiškos vaizdai rodo kelis automobilius ir autobusus 100 kvadratinių kilometrų plote, apimančiame centrinę Pchenjano dalį. Gatvės atrodė beveik tuščios.

 Slapti  V. Putino bunkeriai

Altajaus Respublikoje, Ongudai rajone yra įsikūrusi Vladimiro Putino rezidencija. Šiais metais ši V. Putino pamėgta poilsiavietė visiškai sudegė.

Apie gaisrą pranešė aktyvistai Amyr Aitashev ir Aruna Arna.

Šaltiniai teigė, kad tai „specialiai saugomas objektas, skirtas valstybės vyresnių pareigūnų poilsiui“.

Buvo pranešimų, kad šiame objekte statomas aukštos technologijos bunkeris, skirtas V. Putino ir jo šeimos naudojimui atveju, jei įvyktų branduolinis karas.

Pasak kai kurių šaltinių bunkeryje gali tilpti iki 100 000 žmonių, bet ši informacija niekad nebuvo patvirtinta.

Kalnų grandinės laikomos viena geriausių vietų pasislėpti nuo branduolinės atakos. Remiantis šaltiniu „NewsWeek“, kelios šalys turi karinius prieglobsčius, giliai paslėptus po kalnais, įskaitant JAV, kurios turi „Cheyenne“ kalnų kompleksą ir „Reiven Roko“ kalnų kompleksą atitinkamai Kolorade ir Pensilvanijoje.

Taip pat teigiama, kad Rusijos lyderis V. Putinas turi bunkerį giliai Uralo kalnuose Rusijoje, po Yamantau kalnu. Tai yra ilga kalnų grandinė, besidriekianti per Rusiją iš šiaurės į pietus.

„Yamantau kalno karinė infrastruktūra galėjo būti matoma statant palydovinėse nuotraukose 1995 metais, tačiau Rusija atsisakė paaiškinti, ką jie ten statė, kai JAV apie tai klausė“,- teigė Jess Thompson „NewsWeek“ portale.

Šis bunkeris, esantis giliai po žeme, turi būti pakankamai didelis, kad galėtų talpinti svarbiausią Rusijos valdžios personalą ir asmenis ekstremalių situacijų atveju.

Taip pat Rusijos prezidentas turi slaptą požeminių tunelių tinklą, einantį po jo slėptuvės rūmais prie Juodosios jūros.

Pasak planų, kuriuos internete paskelbė už projektą atsakinga inžinerinė įmonė, V. Putinas pastatė didžiulį požeminį bunkerį po Gelendžiko rūmais, su tunelių tinklu, esančiu maždaug 50 metrų po žeme.

Slaptą tunelių labirintą atskleidė įkalinto Rusijos opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondas, po to, kai neveikianti Rusijos statybų įmonė „Metro Style“ 2010 m. pradžioje savo svetainėje paskelbė diagramas, norėdama parodyti savo darbus.

Remiantis diagramomis, bunkeriai turi kanalizacijos ir gėlo vandens tiekimą, ventiliacijos sistemą, o sienas sudaro 15 colių storio betono apvalkalai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: