Gitanas Nausėda. ELTA / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Spalio pabaigoje prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Briuselyje, tačiau, nepasibaigus šiam susitikimui, šalies vadovą skraidinantis lėktuvas „Spartanas“ jau buvo pakilęs į orą, o pats G. Nausėda tos pačios dienos vakare pastebėtas gyvai stebėjęs krepšinio rungtynes Kaune, pranešė DELFI. Prezidento atstovas Ridas Jasiulionis naujienų portalui neatsakė į klausimą, ar prezidentas skubėjo iš Briuselio tam, kad spėtų į krepšinio rungtynes Kaune.

Kaip skelbia DELFI, G. Nausėda dalyvavo spalio 26-27 dienomis vykusios EVT susitikimuose. Antrąją iš susitikimo dienų buvo numatyti ES šalių vadovų pokalbiai apie Bendrijos ekonomiką, Ukrainą ir migraciją. Anot DELFI,  „The Guardian“ žurnalistai skelbė, kad susitikimas oficialiai baigtas 14 val. 18 min. Belgijos laiku, tačiau, kaip portalui nurodė kariuomenė, prezidentą G. Nausėdą ir jo delegaciją skraidinęs lėktuvas „Spartanas“ iš Briuselio pakilo 14 val. 3 min., o Vilniuje nusileido 17 val. 48 min. Lietuvos laiku.

Anot DELFI, po poros valandų, 20 valandą vakaro, Kaune prasidėjo krepšinio klubų Kauno „Žalgirio“ ir „Valencia Basket“ varžybos, kurias Žalgirio arenoje gyvai stebėjo ir prezidentas G. Nausėda su žmona Diana Nausėdiene.

Ar G. Nausėda skubėjo iš Briuselio tam, kad spėtų į krepšinio rungtynes Kaune? Į šį DELFI klausimą prezidento atstovas spaudai R. Jasiulionis neatsakė. Jis nurodė, kad prezidentas EVT kalbėjo apie klausimus, tarp kurių ir „dėl ES teisinių priemonių ir įrankių migracijos iššūkiams spręsti poreikio situacijai prie ES rytinių sienų reikalaujant ryžtingų veiksmų ES lygiu“. R. Jasiulionis DELFI neatsakė, ar G. Nausėda EVT diskusijoje apie migraciją dalyvavo iki galo. Prezidento atstovas taip pat tiksliai nenurodė, kada G. Nausėda išvyko iš Briuselio.

„Išskrido po pietų, leidosi Vilniuje“, – atsakė R. Jasiulionis.

Anot G. Nausėdos atstovo, prezidento darbotvarkė atstovaujant Lietuvai sudaroma vadovaujantis valstybės interesais, siekiant konkrečių strateginių valstybės tikslų.

„Tarptautiniuose santykiuose prezidento dvišaliai ir daugiašaliai susitikimai planuojami siekiant įgyvendinti Lietuvos užsienio politikos prioritetus“, – atsakymuose DELFI paaiškino R. Jasiulionis.

ELTA (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: