Durpių samanos

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-10-01 03:42

Spausdinti | Komentarai

Pexels.com archyvo nuotr.

AB “Rėkyva” yra viena seniausių durpių produktų gamintojų Baltijos regione. Jos pagrindinę produkciją sudaro aukštos kokybės natūralūs produktai ir substratai, skirti profesionaliai sodininkystei. Įgyta patirtis ir žinios bendrovei leidžia sukurti produktus, kurie geriausiai patenkina klientų poreikius, yra kokybiški bei patikimi.

Produkcijos kaina kiekvienais metais skiriasi. Tai priklauso nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui, durpių kaina padidėja, kai oro sąlygos yra nepalankios, ypač po drėgno lietingo vasaros sezono.Kita vertus, paklausa vietinėje ar tarptautinėje rinkoje auga kiekvienais metais.AB “Rėkyva” tiekia savo produkciją  ne tik vietinei Lietuvos rinkai, bet ir bendradarbiauja su 50 pasaulio šalių. Tai  rodo didelį pasitikėjimą, aukštą gaminių kokybę.

Durpių gaminiai naudojami įvairiais tikslais: tiek gėlėms, tiek daržovėms, pradedant sėklomis, gerinant dirvožemio būklę.Ši medžiaga susidaro, kai durpynuose degti samanos ir kitos gyvos medžiagos.Durpių samanos palaiko oro cirkuliaciją dirvožemyje, išlaiko drėgmę ir apsaugo nuo sausėjimo, kas gali padėti išlaikyti geriausias augalų savybes, sukurti jiems palankią aplinką.

Tai yra unikali organinė medžiaga, suteikianti sodininkams daugybę privalumų, tokių kaip absorbcija, tankinimas, sterili sodinimo terpė ir pan. Jis išlaiko vandenį gerokai geriau nei kiti vidutiniai dirvožemiai, kurie padidina bet kokių medžiagų mišinių absorbciją.

Be to, durpių pH yra šiek tiek rūgštus. Mėlynės, kamelijos ar kiti rūgščią dirvą mėgstantys gauna daug naudos iš šios medžiagos, nors augalai, kuriems reikalingas neutralus, bazinis pH, gali negauti naudos iš perteklinio rūgšties kiekio be papildomų šarminių medžiagų.

Durpių produktai yra labai naudingi sodininkystės procesams. Naudodamiesi skirtingomis šios medžiagos rūšimis arba maišydami juos, juos galima pritaikyti įvairiems augalams, atsižvelgiant į auginimo sąlygas.

Chemiškai apdorotos durpių samanos paprastai yra sudarytos iš keturių pagrindinių komponentų: dirvožemio, vandens, mineralinių ir organinių medžiagų. Retais atvejais pagrindini komponentai gali būti sumaišyti su žole, kokoso drožlėmis ar kitais ingredientais. Svarbu žinoti, kad substratai turėtų užtikrinti tinkamą rūgščių lygį ir turėti optimalų maistinių medžiagų kiekį.

Jeigu papildysite dirvą durpių samanomis (peat moss), tai suteiks dirvožemiui maistinių medžiagų, kad augtų sveikesni augalai ar žolė.

Užsakymo Nr. KMC00071

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt