© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvoje vasarą planuojami trijų didžiausių komercinių bankų turto kokybės testai, vadinamieji streso testai, “Swedbank” vadovės teigimu, pareikalaus tiek žmogiškųjų, tiek finansinių išteklių.

“Šiuo metu kuriame Europos Sąjungos bankų sąjungą, tad tuo pagrindu ir su euro įvedimu prasidėtų europinė priežiūra – planuojamas vykdyti banko turto testas. Daug informacijos apie tai kol kas nėra, nes tai naujas dalykas. Šiuo metu vyksta pirmieji pokalbiai su Lietuvos banku, o testai bus atliekami vasarą. Tai pareikalaus žmogiškųjų ir finansinių išteklių”, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė “Swedbank” valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Dovilė Grigienė.

Lietuvos bankasvasarį kreipėsi į Europos centrinį banką (ECB) ir paprašė, iki šaliai įsivedant eurą, įvertinti bankų SEB, “Swedbank” ir DNB turto kokybę pagal ECB metodiką.

Lietuva tikisi, kad Europos Sąjunga sprendimą dėl šalies narystės euro zonoje priims iki liepos mėnesio. Jeigu narystei bus pritarta, trys didžiausi šalies bankai į ECB priežiūros sritį galėtų patekti, praėjus mažiau nei dviem mėnesiams po to, kai pradės veikti bendrasis priežiūros mechanizmas.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas vasarį sakė, kad įvertinimas bus atliktas vasarą ir šalies bankai testavimą atlaikys.

Lietuva įstoti į euro zoną ketina nuo 2015 metų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: