© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Stambiausių Baltijos šalių įmonių rezultatai pernai šiek tiek ūgtelėjo, ryškesnis apyvartos augimas stebimas Lietuvoje, kur telkiasi ir daugiausia didžiųjų bendrovių – šiemet į didžiųjų gretas jau įsispraudė 31 lietuvių įmonė – 2 bendrovėms daugiau negu pernai, rodo “Coface” 50 didžiausių Baltijos šalių bendrovių analizė, praneša “Verslo žinios”.

Didžiausia iš bendrovių – 6 mlrd. eurų pajamas pernai skaičiavusi “Orlen Lietuva”, antrą-ketvirtą vietas, kaip ir ankstesniais metais, užima dar trys Lietuvos įmonės: “Vilniaus prekyba”, jos valdoma “Maxima grupė” ir Lietuvoje veikianti mažmenininkė “Maxima LT”. Visos šios bendrovės, priklausančios vienai grupei, pernai didino tiek pajamas, tiek pelną.

Nauja sąraše “ME investicija”, priklausanti sparčiai augančiai “Girtekos” grupei, pajamas per metus išaugino 27,6 pro. ir iškart įšoko į 30 sąrašo poziciją. Tik šiemet į sąrašą (20 vieta) pateko ir 74 proc. pajamas padidinusi “Statoil Fuel & Retail Lietuva”. Dar viena naujokė, grūdų didmenininkė “Agrorodeo”, padidino savo apyvartą 58 proc. ir užėmė 40 vietą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: