Organizatorių archyvo nuotr.

Nepaisant pasaulį užklupusios koronaviruso pandemijos, ne visi verslo sektoriai susidūrė su rimtomis problemomis. Ne paslaptis, jog pokyčius jaučia kone visos įmonės, tačiau kibernetinio saugumo sritis vis dar išlieka viena iš mažiausiai paveiktų sričių.

Vieno iš kibernetinio saugumo rinkos lyderių UAB „Altacom“, kuri atstovauja „Bitdefender“ antivirusinės programinės įrangos prekės ženklą, vadovas Mindaugas Bliūdžius teigia, jog šiuo visiems sudėtingu metu apsaugos reikia ne tik žmonėms, bet ir organizacijoms, kurių veikla negali būti sutrikdyta. COVID-19 pandemijos laikotarpiu kibernetinio saugumo aktualumas išaugo lyginant iki to. Tai patvirtino ir „Bitdefender“, balandžio mėnesį vykdyta įmonių, teikiančių kibernetinio saugumo paslaugas, apklausa.

Galimybės verslui

2020 m. visą balandžio mėnesį buvo vykdomas projektas „Special Bitdefender Research”, kurio metu buvo apklaustos įmonės, teikiančios kibernetinio saugumo paslaugas daugiau nei 150 šalių visame pasaulyje. „Tikimės, kad apklausos rezultatai ne tik leis lengviau prisitaikyti prie naujų sąlygų, kitaip dar vadinamų „naująja realybe“ (angl. New Normal), atsiradusių su COVID-19 pandemija, bet ir primins kibernetinio saugumo svarbą įmonėms“, – teigė Ugnė Morkūnienė, prekės ženklo „Bitdefender“ atstovė Lietuvoje. Apklausiant „Bitdefender“ partnerius, pastebėta, jog galutiniai klientai renkasi kibernetinio saugumo paslaugas, kaip vieną iš prioritetų, jei tik šiuo išbandymų laikotarpiu jiems tai leidžia galimybės.

Padaugėjo kibernetinių incidentų

Naujai Bitdefender Lab” aptiktų naujų nulinės dienos kibernetinių atakų (angl. Zero Day Attacks) pasaulyje kiekis nuo įprastų kelių šimtų per dieną padidėjo iki kelių tūkstančių.

Panašios tendencijos stebimos tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Remiantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro duomenis, ir Lietuvoje pastaruoju metu stebimas žymus kibernetinių incidentų suintensyvėjimas.

Debesų kompiuterijos sauga. Įdomus faktas, jog COVID-19 pandemijos metu, tik 36 % apklaustųjų prognozavo galimą debesų kompiuterijos saugos (angl. cloud security) paslaugų paklausos sumažėjimą. Tuo tarpu 44 % apklaustų įmonių teigė, jog nenumato jokių pokyčių, susijusių su debesų kompiuterijos saugos (angl. cloud security) paslaugų paklausa.

Kibernetinio saugumo svarba. Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad 53 % apklaustųjų sutiko su teiginiu, jog kibernetinio saugumo svarbos suvokimas COVID-19 pandemijos metu tik išaugo, o 31 % apklaustųjų teigia, jog kibernetinio saugumo svarba išliko tokia pati, kokia buvo.

Didėja IT saugumo valdymo debesyje poreikis

Pasak Ugnės Morkūnienės, didžiąją dalį duomenų įmonės perkelia į debesis. Tai rodo, kad ateityje šios paslaugos poreikis ir svarba tik augs. Taip pat nemažiau aktuali tampa debesų kompiuterijos sauga (angl. cloud security), padedanti apsaugoti intelektinę nuosavybę bei neprarasti duomenų ir savo veiklą vykdyti be trukdžių.

Džiaugiamės, jog UAB „Altacom“ kibernetinio saugumo specialistai, nuolat konsultuodami savo partnerius, turėjo galimybę iš arti stebėti didėjančius IT saugumo poreikius. Po daugiau nei 10 metų intensyvaus darbo Baltijos šalyse ir Suomijoje, galime prisistatyti kaip bene plačiausią kibernetinio saugumo paslaugų spektrą turinti įmonė, dirbanti ne tik su įrenginių apsauga, bet ir su IT saugumo valdymu debesyje“, – teigė Ugnė Morkūnienė.

Nuolatinės konsultacijos ir betarpiškas bendradarbiavimas su partneriais leidžia rinkai pristatyti aukštos kokybės kibernetinio saugumo paslaugas. „Jei jaučiate poreikį augti ir užtikrinti aukšto lygio kibernetinio saugumo sprendimus savo klientams – suradote tinkamą partnerį. Džiaugiamės turėdami išskirtinę teisę būti „Bitdefender“ atstovais Baltijos šalyse. Esame pasiruošę teikti kokybiškus kibernetinio saugumo sprendimus tiek didelėms, tiek ir mažoms įmonėms.“

Bitdefender“ yra tarptautinė informacinių technologijų kompanija, kurianti pažangiausius sprendimus, skirtus užtikrinti aukščiausios kokybės kibernetinį saugumą. Pasaulyje lyderiaujanti įmonė dirbdama daugiau nei 18 metų apsaugo daugiau nei 500 mln. vartotojų.

Daugiau informacijos apie kibernetinį saugumą ir UAB „Altacom“ tiekiamus sprendimus galima rasti adresu: www.altacom.eu

Užsakymo Nr. KMC200067

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: