© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nuo kovo 1-osis įsigaliosiantis Tarnybos Kalėjimų departamente statutas numatys aukštesnius reikalavimus pareigūnų išsilavinimui, penkeriais metais bus ilginamas tarnybos laikas iki pensijos, pranešė Teisingumo ministerija.

Statute įtvirtintos nuostatos, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbs tik profesinį ar aukštesnį išsilavinimą įgiję asmenys. Be to, už sunkų darbą pareigūnų laukia papildomos socialinės garantijos.

“Naujuoju statutu siekiama didinti kalėjimų sistemos veiklos efektyvumą. Esu įsitikinęs, kad pataisos įstaigų sistemoje turi tarnauti profesionalūs pareigūnai, o jų darbas turi būti atitinkamai vertinamas, nes šie žmonės saugo mūsų piliečius nuo pavojingų nusikaltėlių ir padeda reabilituotis tiems, kurie gailisi dėl savo klaidų ir nori grįžti į visuomenę”, – ministerijos pranešime pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Statute numatyta, kad iš tarnybos pareigūnas atleidžiamas sukakus 55 metams, o ne 50 metų, kaip yra šiuo metu – pareigūnai, pradėję dirbti iki statuto įsigaliojimo, turės galimybę rinktis dirbti iki 50 ar 55 metų.

Anot Teisingumo ministerijos, tokiu būdu sudaromos sąlygos vėliau tarnybą pradėjusiems pareigūnams išdirbti 20 metų, kad jie galėtų gauti pilną pareigūno pensiją.

Įteisintas ir pareigūnų profesinio mokymo organizavimas, jis bus pradėtas vykdyti nuo nuo šių metų rugsėjo 1-osios, o naujai į pareigas paskirtiems pareigūnams išbandymo laikotarpiu planuojama skirti kuratorius, kurie supažindintų su įstaigos veikla, padėtų įsisavinti darbo specifiką.

Statute taip pat įtrauktas pareigūnų profesinių sąjungų pasiūlymas, kad skiriant bet kokią tarnybinę nuobaudą pareigūnui, išskyrus atleidimą iš tarnybos, reikėtų gauti profesinės sąjungos sutikimą.

Supaprastinta ir tarnybinių rangų suteikimo tvarka: aukštesnis tarnybinis rangas bus suteikiamas ištarnavus atitinkamą laiką, neturinčiam nuobaudų, gerai ir labai gerai kasmet vertinamiems pareigūnams. Taip pat Kalėjimų departamento darbuotojams numatytos tokios pats sveikatos priežiūros ir reabilitacijos sąlygos, kaip ir vidaus tarnybos pareigūnams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: