© Vilmanto Ramono nuotr./KaunoZinios.lt

Kauno miesto rotušėje pirmadienį surengtas pirmasis pasaulio kauniečių susitikimas. Su svetur šiuo metu gyvenančiais kauniečiais susitikęs Kauno meras Andrius Kupčinskas pasidalino miesto vystymosi ir plėtros planais, o bendroje diskusijoje gvildeno aktualius miesto gyvenimo klausimus. Tikimasi, jog tokie pasaulio kauniečių susitikimai vyks kiekvienų metų pabaigoje ir taps gražia tradicija.

Iš Vokietijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Norvegijos, Liuksemburgo bei kitų šalių susirinkę kauniečiai domėjosi miesto reikalais: baigiamu statyti Panemunės tiltu, Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmais, prasidedančia Laisvės alėjos rekonstrukcija, viešbučių-vaiduoklių likimu.

„Tikiu, jog esate neabejingi savo gimtajam miestui ir sekate naujienas apie jį. Labai svarbu išlaikyti ryšį bei keistis patirtimi. Šis susitikimas skirtas suvienyti ir suburti miesto piliečius, gyvenančius užsienio šalyse pasidalinti mintimis, įspūdžiais bei ateities planais ir priminti, jog gimtasis Kauno miestas jų nepamiršo ir laukia sugrįžtant“ , – sakė šios iniciatyvos autorius Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Iš Lietuvos į Liuksemburgą išvykau prieš dešimt metų. Kaunas per tuos metus labai pasikeitė į gerąją pusę. Infrastruktūros, paslaugų, taip pat – kultūros srityse. Vyksta daugiau renginių, iniciatyvų, todėl grįžus į Kauną visada yra ką veikti ir tikrai planuoju čia sugrįžti gyventi“, – sakė Liuksemburge gyvenanti Ieva.

„Iš tiesų Kaunas tapo menininkų sostine. Vien ką pasako faktas, jog Kauno kalėdinė eglė ir vėl išrinkta gražiausia Lietuvos egle“, – tvirtino Vytautas.

Norvegijoje devynis metus gyvenančios Romualdos teigimu, Kaune plika akimi matosi daugybė teigiamų, pozityvių pokyčių, kad ir tas pats rekonstruotas Juozapavičiaus prospektas

„Draugai norvegai, aplankę Kauną, visuomet grįžta su geriausiais įspūdžiais ir atsiminimais“, – pabrėžė ponia Romualda.

Susirinkusiems pasaulio kauniečiams rotušės ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius papasakojo apie ilgą bei turtingą Baltąją gulbe vadinamos Kauno rotušės istoriją. Pasak susitikime taip pat dalyvavusio Kauno miesto tarybos nario Simono Kairio, ši iniciatyva išties prasminga ir būtina siekiant nuolat palaikyti ryšį su užsienyje gyvenančiais tautiečiais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: