Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno savivaldybėje pristatyta Aleksoto apžvalgos aikštelės galimybių studija. Ateityje įgyvendinus aikštelės tvarkymo projektą kauniečių pamėgta vieta galėtų tapti turistų traukos centru.

Priešprojektinių pasiūlymų ir galimybių studiją atlikę specialistai siekė nustatyti urbanistinio – ekonominio vystymosi ir plėtros galimybes, prioritetus ir priemones, siekiant gerinti Kauno miesto įvaizdį ir gyvenamosios bei rekreacinės aplinkos būklę.

„V. Čepinskio gatvės pabaigoje nuo šlaito atsiverianti puiki panorama į Kauno senamiestį sudaro išskirtines sąlygas šioje vietoje supažindinti vietos turistus ir užsienio svečius su svarbesniais Kauno miesto, Lietuvos ir visos Europos istorijos faktais, apžvelgti iškiliausias Kauno senamiesčio kultūros paveldo vertybes”, – teigė UAB “Eurointegracijos projektai” projektų vadovė.

Atliktoje galimybių studijoje buvo nagrinėjama Aleksoto apžvalgos aikštelės urbanistinės plėtros teritorijos struktūros analizė ir įvertinimas, pasiūlymai dėl aikštelės urbanistinės plėtros teritorijos išvystymo bei pasirinktos įgyvendinti alternatyvos detalus apibūdinimas.

Kaip vieną iš galimų aikštelės sutvarkymo variantų pateikę specialistai teigė, jog aikštelė galėtų būti dviejų lygių su prailginta viršutine dalimi, apatiniame lygyje įrengiant patalpas, kuriose galėtų įsikurti kavinė, o viršuje būtų poilsio zonos su grindinyje įrengtu apšvietimu, panoraminiais žiūronais. Preliminariais skaičiavimais, šio projekto vertė gali siekti apie 5,5 mln. Lt.

Anot Aleksoto seniūnės Liukrecijos Navickienės, tai populiariausia Kauno apžvalgos aikštelė, kurią žino kiekvienas miestietis, tad svarbu, jog darbai būtų daromi nuosekliai ir tikslingai, o ateityje šis objektas taptų ne tik kauniečių, bet ir užsienio turistų lankoma vieta.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

„Į šį projektą reikia žiūrėti kompleksiškai, t. y. sutvarkyti apžvalgos aikštelę, jos prieigas, įrengti apžvalgos ratą, ir mąstyti apie papildomas pramogas ir paslaugas, pavyzdžiui kaip Aleksoto kalno ir Senamiesčio sujungimas keltuvais” – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Kauno mieste yra daugiau negu 10 natūraliame kraštovaizdyje įsikūrusių apžvalgos taškų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: