Organizatorių archyvo nuotr.

Kaunas tapo tatuiruočių sostine! Rugsėjo 6 dieną prasidėjęs ir visą savaitgalį truksiantis „Baltic Tattoo Convention“ po vienu stogu subūrė geriausius meistrus iš viso pasaulio. Organizatoriai džiaugiasi – susidomėjimas viršijo visus lūkesčius.

Svajojate pasidaryti tatuiruotę, bet nežinote, kaip išsirinkti geriausią meistrą ir tinkamiausią dizainą? O gal esate iš tų, kuriems vien išgirdus žodį „tatuiruotė“ iš baimės pašiurpsta oda? Jeigu taip – „Baltic Tattoo Convention“ kaip tik Jums.

Stereotipus griaunantis renginys, organizatorių Aurimo Mockaus ir Danieliaus Djačkovo teigimu, skirtas pristatyti tatuiruočių meną, supažindinti su vyraujančiomis tendencijomis ir madomis. Kaip pastebi A.Mockus, skirtingi laikmečiai palieka savo pėdsaką: „Anksčiau populiariausiomis laikytos „tribal“ stiliaus tatuiruotės užleido vietą realizmui, tačiau kas žino, galbūt netrukus puošimės geometrinių formų piešiniais?“

A.Mockus sako, kad „Baltic Tattoo Convention“ skirtas visiems, besidomintiems tatuiruočių menu.

„O ypač tiems, kurie tatuiruočių nemėgsta. Neabejoju, kad apsilankę čia, pakeisite savo nuomonę“, – pridūrė Danielius Djačkovas.

Anot organizatorių, nuo pat 2014 metų, kai Klaipėdoje pirmą kartą įvyko „Memel Tattoo Convention“, susidomėjimas tatuiruočių menu išaugo, todėl teko ieškoti didesnių erdvių ir persikelti į Kauną.

a

„Pastebime, kad per tą laiką pasikeitė ir visuomenės požiūris. Nors stereotipų dar yra, tačiau situacija ženkliai gerėja. Būtent to mes ir siekiame. Norime parodyti, kad tatuiruotėmis domisi patys įvairiausi žmonės, nepriklausomai nuo profesijos ar socialinės padėties“, – paaiškina A.Mockus.

Pirmą kartą Kaune vykstančiame renginyje pasirodys net 100 meistrų iš 20 pasaulio šalių. Beje, geriausių tatuiruočių kūrėjų darbais galima pasipuošti čia pat veikiančiose studijose.

Festivalio erdvėse įsikūrę senovės Baltų karių ir amatininkų kaimai, ypatingą nuotaiką kuria fone skambanti etnomuzika. Paklaustas, kodėl šįkart pasirinkta baltų kultūros tema, A.Mockus paaiškina: „Lankantis kitų šalių tatuiruočių konvencijose pastebėjome, kad jose dažnai pristatomos vietinės tradicijos ir kultūra. Lietuva nė kiek nenusileidžia, pavyzdžiui, Taivanui ar Tailandui. Turime ką parodyti pasauliui!”

B

cc

E

f

d

Taip pat skaitykite: 25 muziejaus vertos, meno istorijos įkvėptos tatuiruotės [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: