© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA statistika rodo, kad automobiliai automatine pavara kur kas saugesni nei mechanine. Remiantis įmonės duomenimis, 83 proc. BTA fiksuotų eismo įvykių sukėlė automobilių mechanine pavara vairuotojai.

„Įvertinus bendrovės statistiką, galima teigti, kad automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis vairuotojai yra kur kas atsargesni, nes gali skirti daugiau dėmesio eismui, keliui, aplinkai, atidžiau stebėti šalia važiuojančias transporto priemones”, – teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Pasak specialisto, skirtingų transporto priemonių grupių sukelti įvykiai iš esmės nesiskiria, tačiau galima pastebėti, kad automobilių su mechaninėmis pavarų dėžėmis vairuotojai neretai patenka į įvykius, kai vos pradėjus automobiliui judėti, jis netikėtai užgęsta ir taip sukuriama avarinė situacija.

Tokiu atveju kartais įvažiuojama į sąnkryžą ir sustojama, kai niekas iš eismo dalyvių to nesitiki arba staiga sustojama kryptingame automobilių sraute, bei tokio netikėto sustojimo nesitiki iš paskos važiuojančios transporto priemonės vairuotojas.

Kaip teigia A. Žiukelis, automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis vairuotojai neretai supainioja pedalus bei vietoje stabdžių paspaudžia akseleratorių, to pasekoje automobilis atsitrenkia į vartus, sieną, kitą automobilį, arba atvirkščiai – paspaudžiamas stabdis, to nesitikint iš paskos važiuojančio automobilio vairuotojui.

Pasitaiko ir atvejų, kai supainiojamos pavarų svirties padėtys – tuo metu, kai norima važiuoti atgal, įjungiama važiavimui į priekį skirta padėtis ir įvyksta eismo įvykis, kažkur atsitrenkiama. Arba atvirkščiai, važiuojama atgal, kai reikia – pirmyn.

Remiantis bendrovės duomenimis, už eismo įvykius dažniau atsakingi būna vairuotojai vyrai (65 proc. atvejų). Užfiksuota, kad moterys sukelia autoįvykius 35 proc. atvejų. BTA specialistų nuomone, iš dalies tai susiję su tuo, kad vyrų, kurie draudžia automobilius, yra gerokai daugiau nei moterų. Taip pat vyrai dažniau renkasi automobilius mechanine pavara, o moterys dažniau vairuoja automobilius automatine pavara.

BTA duomenimis, 2012 m. dauguma moterų, kurios pernai savo automobilius draudė bendrovėje, vairuoja automobilius automatine pavarų dėže (70 proc.), tuo tarpu atitinkamai trys ketvirtadaliai vyrų – automobilius mechanine pavara.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: