Algimanto Švėgždos paroda Kaune
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Algimanto Švėgždos (1941 – 1996) paroda, eksponuojama Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, pratęsiama iki rugpjūčio 21 d.

A. Švėgždos kūrybos panorama neįtikėtinai plati ir įvairi: pradedant studijų metais, iškart po jų sukurtais didžiaformačiais tapybos kūriniais ir baigiant nedidukais dializės (kai ilgas valandas gulėdavo prijungtas prie aparatų, kad organizmą apvalytų) piešinukais.

Dažnai sunkiai pakildamas iš lovos, piešė tai, kas matėsi per langą ar buvo padėta ant kėdės. Kūryba teikė prasmę kiekvienai menininko nugyventai dienai ir pasižymi meditatyviu pobūdžiu.

A. Švėgžda parodoje atsiskleidžia kaip vienas iškiliausių XX a. Lietuvos menininkų – tapytojas, grafikas, piešėjas, išminčius, Mokytojas ir patriotas. Sulaukęs nepriklausomybės, menininkas vertingiausių savo kūrinių kolekcijas – šimtus kūrinių dovanojo Lietuvos dailės, Vilniaus dailės akademijos, Kauno M. K. Čiurlionio, Telšių „Alkos“ ir Šiaulių „Aušros“ dailės muziejams.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: