Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šilutės rajone veikusios organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai ne tik dideliais kiekiais platino narkotines medžiagas, bet ir augino į narkotinių medžiagų sąrašą įtrauktas kanapes.

Tai nustatė tyrimą atlikę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai.

Pasak policijos pranešimo, nustatyta, kad ši organizuota grupė susibūrė anksčiau Šilutės rajone veikusių grupuočių pagrindu. Pareigūnai gavo duomenų, kad jai vadovavo praeityje su organizuotu nusikalstamumu sieto asmens sūnėnas.

Įtariamiesiems inkriminuojamos aštuonios nusikalstamos veikos. Įtarimai dėl narkotinių medžiagų platinimo, taip pat ir dideliais kiekiais, bei didelio kiekio kanapių auginimo įteikti penkiems asmenims. Dar du asmenys įtariami narkotines medžiagas įsigiję vartojimui.

Šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą uostamiesčio teisėsaugininkai pradėjo dar 2011 metų birželio mėnesį.

Tyrimo metu policijos pareigūnai demaskavo ne tik tiesioginius narkotinių medžiagų platintojus, bet ir šį nusikalstamą verslą organizavusius asmenis. Pas įtariamuosius aptiktos pardavimui paruoštos kanapės ir jų dalys.

Kratos metu šalia Šilutės, Traksėdžiuose, gyvenamojoje patalpoje, kurioje buvo įrengtas specialus apšvietimas, drėkinimo ir vėdinimo prietaisai bei termoizoliacinė medžiaga, tyrėjai aptiko auginamų kanapių plantaciją.

Be to, sulaikymo metu vienas įtariamasis bandė išvengti sulaikymo ir automobiliu, važiuodamas atbulas, parbloškė bei sužalojo policininką. Kaltininkui dėl šio įvykio pareikštas civilinis ieškinys turtinei ir neturinei žalai atlyginti.

Trys įtariamieji teismo laukia suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Įstatymas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 10 metų.

Už didelių kiekių į narkotinių medžiagų sąrašą įtrauktų kanapių auginimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Reklama: CBD kanapių aliejus www.hdrop.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: