Dovana džiazo mylėtojams

0
1
(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Ilgai laukta muzikinė premjera nudžiugins džiazo mylėtojus Kauno menininkų namuose. Vasario 10 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno džiazo kvintetas kviečia susipažinti su Lietuvos džiazo ambasadoriumi tituluojamu saksofonistu Liudu Mockūnu. Klausytojai turėtų pamiršti tradicinį džiazą ir pasiruošti energingam free džiazo užtaisui. Kartu su pirmą kartą Kauno menininkų namų scenoje koncertuosiančiu L. Mockūnu improvizuos Kauno meistrai: Arvydas Joffė (mušamieji), Tomas Razmus (saksofonas), Nerijus Ardzevičius (bosinė gitara), Arnas Mikalkėnas (fortepijonas).

Liudas Mockūnas – retas svečias Kaune, tačiau gerai žinomas užsienyje. Jo gastrolių maršrutai driekiasi nuo Čikagos iki Vilniaus. Džiazo kritikė Jūratė Kučinskaitė apie L. Mockūną rašo: „Jis nuolat muzikuoja tarptautinėse sudėtyse ir yra tituluojamas Lietuvos džiazo ambasadoriumi. Liudas Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas free džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, atsiribojantį nuo stilistinių dogmų, prisodrintą multifoninių technikų, ekspresyvių garsinių iškrovų ir perpūtimų, neįprastų garsinių efektų. Įgijęs ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą, giliai jaučiantis ir valdantis plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos.“

Bilietus (20 Lt, su nuolaida studentams ir senjorams 15 Lt) galima įsigyti Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), taip pat visose TIKETA kasose.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here