(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Kaip taupiai naudoti šilumos energiją aktualu visiems gyventojams – ir daugiabučiuose gyvenantiems, ir nuosavų valdų savininkams. Kauno miesto savivaldybės Ūkio ir energetikos komiteto iniciatyva organizuojamas visas ciklas energetinio mokymo paskaitų ir susitikimų suinteresuotiems Kauno miesto gyventojams.
Mokymus pagal Kauno regioninės energetikos agentūros pasiūlytą programą organizuoja Savivaldybės energetikos skyrius. Pirmasis gyventojų energetinio mokymo užsiėmimas vyko lapkričio 10 d. Savivaldybės didžiojoje salėje.

Pirma paskaita buvo apie pastatų renovacijos konkrečias rekomendacijas, patyrimą ir atsinaujinančios energijos panaudojimo galimybes ir kur galima daugiabučiuose efektyviausiai su mažomis išlaidomis arba visai be jų mažinti energijos nuostolius.

Mokymų dalyviams buvo įdomu išklausyti du šimtai pirmosios bendrijos pirmininko Zenono Baranausko informacijos, kaip sėkmingai renovuotas su minimaliomis paskolomis ir išlaidomis namas, sutaupoma pusė buvusio energijos vartojamo kiekio, kaip parinkti patikimi rangovai, supirktos kokybiškos statybinės medžiagos. Kaip sakė Savivaldybės tarybos Ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas, „tai puikus pavyzdys, kad galima sutelkti namo gyventojus bendram tikslui ir sumažinti šilumos mokesčius taip, kad kiti žvelgtų su baltu pavydu”.

Anksčiau analogišką projektą kartu su partneriais vykdė Panemunės bendruomenės centras. Projektas tesėsi pusantrų metų ir davė daug naudos ir žinių Panemunės gyventojams, susidomėjusiems energijos vartojimo mažinimo galimybėmis jų būstuose. Sekant šia patirtimi, šiemet nuspręsta organizuoti mokymus viso miesto bendruomenei, norinčiai sužinoti, kaip sumažinti išlaidas šilumai.

Kitas užsiėmimas vyks Kauno miesto savivaldybėje lapkričio 24 dieną: bus kalbama apie pastatų šildymo sistemų subalansavimą, karšto vandens ruošimo sistemų renovaciją, atsakoma į kitus aktualius klausimus. Iš viso numatytos 6 paskaitų temos, tad mokymai tęsis visą žiemos sezoną.

Kviečiame suinteresuotus Kauno gyventojus aktyviai dalyvauti mokymuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: