© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ir Europos Parlamentas antradienį pasiekė susitarimą dėl bloko 2015 metų biudžeto.

Suderintame biudžete numatomi 141,2 mlrd. eurų mokėjimai.

“Pasiekėme susitarimą, – pareiškė liberalas europarlamentaras ir derybininkas Jeanas Arthuis (Žanas Artuji). – Teliko jį įforminti.”

Susitarime taip pat numatoma 3,5 mlrd. eurų padidinti 2014 metų biudžeto mokėjimų asignavimus, kad būtų galima spręsti, pasak Europos Vadovų Tarybos, “beprecedenčio masto neapmokėtų sąskaitų” problemą.

Pasak J. Arthuis, nepadengtos ES skolos siekia 25-30 mlrd. eurų.

ES Tarybai pirmininkaujančios Italijos finansų ministras Pieras Carlo Padoanas (Pjeras Karlas Padoanas) teigiamai įvertino susitarimą dėl biudžeto.

Šiame susitarime “atsižvelgta į būtinybę spręsti nepadengtų skolų problemą, į būtinybę nevaržyti valstybių narių pastangų konsoliduoti savo viešuosius finansus ir į būtinybę užtikrinti reikiamas paskatas darbo vietų kūrimui ir augimui ateityje”, pareiškė jis.

Biudžete taip pat numatytas 8 mlrd. eurų pradinis finansavimas Europos Komisijos (EK) pirmininko Jeano Claudeo Junckerio (Žano Klodo Junkerio) 315 mlrd. eurų investicijų plano įgyvendinimui.

EP biudžeto komitetas susitarimą turėtų patvirtinti ketvirtadienį. Pats Europos Parlamentas galutinį sprendimą turėtų priimti gruodžio 17 dieną.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: