Futbolo pasaulis vienijasi po
(c) LFF.lt archyvo nuotr.

Lietuvos futbolo bendruomenė jungiasi prie FIFA „Garbingo žaidimo“ (Fair Play) akcijos ir kviečia žaidėjus, teisėjus, sirgalius bei visus žmones šalyje laikytis garbingo žaidimo ir pagarbos kitiems principų.

Lietuvoje „Garbingo žaidimo“ diena yra skelbiama rugsėjo 2-ąją – renginiai vyks Kaune, UEFA EURO 2012 atrankos rungtynių tarp Lietuvos ir Lichtenšteino metu.

Šiais metais „Garbingo žaidimo“ akcija visame pasaulyje vyksta nuo rugsėjo 2 iki 6 dienos oficialių Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) ir Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) rungtynių metu.

Penkioliktus metus vykstančią iniciatyvą asmeniškai remia FIFA prezidentas Joseph‘as S. Blatter‘is ir UEFA prezidentas Michel‘is Platini.

„Garbingas žaidimas ir pagarba kitiems turėtų būti sporto pagrindas ir kiekvieno sportuojančio reikalas“, – pabrėžė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius, – „Mes turime puoselėti ir ugdyti šias vertybes.

Kreipiamės į Lietuvos futbolo mėgėjus, profesionalus ir sirgalius bei kviečiame jungtis prie šios akcijos, kuri, tikiuosi, nesibaigs su šių atrankos rungtynių finaliniu švilpuku“.

FIFA ir UEFA garbingo žaidimo ir pagarbos principus siekia diegti visose su futbolu susijusiose srityse, pradedant nuo vaikų sporto. „Vaikai turi augti su aiškiomis vertybėmis. Futbolas, kaip komandinis žaidimas, padeda jiems suprasti tai, kas gyvenime svarbiausia – komandinė dvasia, disciplina, pagarba ir garbė“, – sakė J. S. Blatter‘is – „FIFA „Garbingo žaidimo“ kampanija neapsiriboja tik futbolu. Mes siekiame šias vertybes diegti ir visuomenėje, pradedant nuo mūsų visų ateities – vaikų“.

„Mes didžiuojamės populiarindami futbolą taikos, supratimo ir garbingo žaidimo dvasioje – be politinės, lyčių, religijos, rasės ar kitų diskriminacijos formų. Su futbolo kamuoliu mes esame visi lygūs”, – teigė M. Platini.

Penktadienį, rugsėjo 2 d., rungtynių Lietuva-Lichtenšteinas metu Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadione plevėsuos akcijos vėliavos, LFF programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte „Futboliukas“ dalyvaujantys darželinukai apsirengę „Garbingam žaidimui“ skirta apranga išves žaidėjus į aikštę, o abiejų rinktinių kapitonai kvies palaikyti šią iniciatyvą.

Pirmoji FIFA „Garbingo žaidimo“ akcija vyko 1997 m.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: