Pexels.com nuotr.

Svetainė yra viena svarbiausių namų vietų, tad natūralu, kad jos įrengimui skiriamas ypatingas dėmesys. Verta akcentuoti ir tai, kad skirtingi žmonės svetainėms kelia skirtingus tikslus: vienu pageidauja įmantrumo ir modernizmo, kiti – minimalizmo. Netrūksta ir pageidaujančių įsirengti klasikinio stiliaus svetainę. Ir jūsų planai tokie? Atkreipkite dėmesį, ką reikėtų rinktis. Tiesa, prieš pradedant vardinti svarbias detales, reikia pastebėti ir tai, kad tikrai nepakaks laikytis vienintelio patarimo – rinktis klasikinio stiliaus baldus ir interjero detales.

Savaime suprantama, vienas pagrindinių siekių yra tradicinių (ovalo, kvadrato, stačiakampio) formų naudojimas – atsisakykite įmantrių formų, nelygių linijų. Puikiai tiks įprastos formos sofos, minkšti kampai ar foteliai. Čia rasite daugiau info apie puikų šių gaminių pasirinkimą.

Ne ką mažiau svarbios yra ir spalvos. Jei svajojate apie klasikinę svetainę, nepamirškite, kad reikėtų vengti ryškių, intensyvių, akis rėžiančių spalvų, kadangi toks pasirinkimas neabejotinai sukurs modernizmu kvėpuojančią erdvę. Viena ar trys ryškių spalvų detalės tikrai pagyvins jūsų svetainę, tačiau tuo ir reikėtų apsiriboti – didžiausią dalį spalvų gamos turėtų sudaryti balta, rausva, rusva, tamsiai ir šviesiai ruda, gelsva spalvos.

Tiesa, daugelis žmonių galvoja, kad siekiant įsirengti klasikinio stiliaus svetainę, būtina pirmenybę teikti baldų komplektams. Vis dėlto, šiandieniniai interjero ekspertai yra drąsesnės nuomonės ir teigia, kad tokį pat efektą galima išgauti ir atsisakant idėjos įsigyti baldų komplektus. Taigi, jei svetainėje planuojate pastatyti sofą ir du fotelius, tikrai neverta ieškoti komplekto – tai gali būti iš pavienių gaminių sudarytas derinys.

Židinys taip pat gali tapti puikiu klasikinės svetainės akcentu. Visgi jį įrengiant, reikėtų nepamiršti svarbių detalių: būtina vengti įmantrių formų (verčiau rinktis kvadrato ar stačiakampio formos židinį) ir ryškių spalvų.

Na, o pabaigai – dar vienas patarimas: neretai galvojama, kad klasikinis stilius turi dvelkti ramybe ir elegancija. Taip ir yra, tačiau tai dar tikrai nereiškia, jog jūs turite atsisakyti gausiai dekoruotų baldų – juk visi norime gyventi gražiuose namuose. Taigi, jei planuojate pirkti staliuką, tikrai neprašausite pro šalį pasirinkę tokį, kuris bus gausiai dekoruotas įvairiomis detalėmis, raižiniais ir t.t.  Spauskite čia, jei norite sužinoti daugiau apie stilingų ir patrauklių, įvairiomis detalėmis dekoruotų staliukų pasirinkimą. Tiesa, klasikos atstovai neretai yra linkę apsiriboti vos vienu staliuku svetainėje, kuris atlieka ir praktinę funkciją, ir šią namų erdvę papuošia. Tačiau šiandien į tai galite žiūrėti kur kas paprasčiau ir įsigyti bent du staliukus – vieną didesnį, skirtą vaišėms, patiekti, kitą – mažesnį, ant kurio būtų galima įkurdinti nedaug daiktų, tačiau neabejotinai svetainei suteiktų daugiau jaukumo ir dekoratyvumo.

Klasikinio stiliaus svetainė – puikus pasirinkimas: atrodys ne tik patraukliai, bet ir išliks madinga dar ilgai, joje laiką leisti bus malonu bei gera.

Užsakymo Nr. KMC200005

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: