(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Spalio 29 d. (ketvirtadienį) 18 val. Verslininkų namuose, Muitinės g. 13A į informacinį susitikimą aktualiais šildymo klausimais rinkosi senamiesčio ir centro gyventojai.

Susitikimo metu VšĮ Kauno Regioninės energetikos agentūros direktorius dr. Feliksas Zinevičius skaitė pranešimą tema „Kauno miesto energetinis saugumas“, kuriame trumpai pristatė bendrą energijos gavimo ir suvartojimo situaciją Kauno mieste. Pagrindinis kuras išgaunant energiją Kaune yra gamtinės dujos, vanduo (Kauno Hidroakumuliacinė elektrinė sudaro apie 35 proc.), bio dujos. Vienas svarbiausių šilumos tiekėjų išlieka “Šilumos tinklai”. Pasak pranešėjo, verta pastebėti, kad daugiausia kenksmingo anglies dioksido sukuria būtent šildymas. Dėl to, siekiant sumažinti prastai įsisavinamos energijos kiekį ir nuostolius šilumos perdavimo tinkluose yra būtina viešųjų ir gyvenamųjų pastatų renovacija. Dr. F.Zinevičius taip pat apgailestavo, kad tai, jog yra vienintelis gamtinių dujų tiekėjas (Rusija) nėra naudinga.  

Dėl nerenovuotų ir senų šilumos trąsų nuostolių gyventojams užkraunama mokesčių našta tampa nepakeliama, todėl gyventojai pateikė itin daug klausimų, susijusių su šildymo būdo pakeitimu ir atsijungimu nuo centrinės šildymo sistemos. Pasak pasipiktinusių gyventojų, šis procesas trunka per ilgai, derėtų atsižvelgti į senamiestyje gyvenančių žmonių poreikį tvarkytis savarankšiškai ir nepriklausomai. Į sudėtingus klausimus atsakė Kauno m. savivaldybės administracijos Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas. Jis pateikė keletą pavyzdžių, kaip gyventojai galėtų atsijungti nuo centrinės šildymo sistemos (autoniminis, kolektorinis), supažindino su pasikeitusiomis kainomis už suvartotą energiją, pateikė siūlymus gyventojams kokiu būdu derėtų spręsti jų gyvenamuosiuose namuose kilusias problemas, pakvietė išsamesnio pokalbio į savivaldybę.

Vis tik daug atskirų atvejų liko neišnagrinėtų iki galo: su itin didelėmis nešildymo problemomis susidūrę Kumelių g. 7 namo gyventojai jau kreipėsi į teismą. Daug neigiamos kritikos buvo išsakyta pastatus administruojančiai bendrovei „Žaidas“.

Išsakyta daug nuomonių ir pasiūlymų, kurie ateityje taps nuolatinių senamiesčio gyventojų susitikimų ir bendravimo pagrindu.

Norintys prisijungti prie Senamiesčio bendruomenės centro iniciatyvos kviečiami rašyti el. paštu: lauraram@gmail.com

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: