Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Japonijoje pirmadienį įsigaliojo prieštaringai vertinami įstatymai, pagal kuriuos interneto vartotojai, nelegaliai atsisiuntę failus, gali būti baudžiami baudomis ar laisvės atėmimu.

Pagal naująjį įstatymą jiems gali grėsti kalėjimas iki dvejų metų arba baudos iki 2 mln. jenų (apie 69 tūkst. litų).

Įstatymas buvo pakeistas po Japonijos muzikos industrijos lobistinės kampanijos, raginant imtis priemonių, turinčių pažaboti piratavimą, tačiau kritikai ir vietos žiniasklaida reiškia susirūpinimą.

Pasak jų, pagal naująsias taisykles pareigūnai gali nusitaikyti į bet kurį interneto vartotoją, be to, jomis gali būti piktnaudžiaujama.

Vis dėlto naujojo įstatymo šalininkai teigia, kad kaltinimai įtariamiems pažeidėjams gali būti pateikti tik tais atvejais, kai autorinių teisių turėtojai pateikia baudžiamąjį ieškinį.

Prieš įstatymo persvarstymą būdavo baudžiami tik tie, kurie nelegaliai platina muziką ir vaizdo medžiagą. Už tai būdavo galima skirti įkalinimą iki dešimties metų ir baudas iki 10 mln. jenų.

Kai birželį buvo priimtas naujasis įstatymas, Japonijos finansų ministerijos, Aukščiausiojo Teismo ir kitų valstybinių įstaigų interneto svetainės buvo sugadintos arba užblokuotos – matomai jo priešininkams protestuojant prieš pakeitimus.

Liepą maždaug 80 kaukėtų žmonių, kurie vadina save pasaulinės kompiuterinių įsilaužėlių aktyvistų grupės “Anonymous” sąjungininkais, Tokijuje rinko šiukšles, neįprastai protestuodami prieš įstatymų, susijusių su intelektinės nuosavybės apsauga, griežtinimą.

Jie vilkėjo juodai ir buvo užsidėję kaukes, vaizduojančias Guy Fawkes (Gajų Foksą) – Anglijos 1605 metais surengto Parako sąmokslo, ketinant susprogdinti parlamento rūmus, pagrindinį veikėją, kuris dabar yra tapęs šio laisvai susieto aljanso protestų visame pasaulyje simboliu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: