Kaune prasidėjo akcija "Varom už Lietuvą"
(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.
A. Sabonis

Trečiadienio (liepos 6 d.) vakarą netoli legendinės Kauno sporto halės prie paminklo S. Dariui ir S. Girėnui, Lietuvos tauta pakilo kamuolio žygiui „Varom už Lietuvą“. Krepšinio kamuolys startavęs Kaune leidosi į kelionę per Lietuvą. Perduodamas iš rankų į rankas, varomas iš miesto į miestą, tarsi olimpinis deglas, jis kvies žmones švęsti. Lietuva vėl taps Europos krepšinio namais!

21 val. nuskambėjus viso pasaulio lietuvius vienijančiai Tautiškai giesmei, kamuolys pajudėjo iš renginio vietos. Pirmasis į miestą kamuolį išvarė jo šeimininkas meras R. Mikaitis.

„Kaunas – Lietuvos krepšinio lopšys. Rudenį sukaks 90 metų, kai Vytauto kalne buvo įrengta pirmoji to meto reikalavimus atitinkanti krepšinio aikštelė. 1922 metais šioje aikštelėje įvyko pirmosios Lietuvos krepšinio pirmenybės. Džiaugiuosi, kad akcija „Varom už Lietuvą“ prasideda šioje vietoje, kur užgimė Lietuvos krepšinis“, – sveikindamas susirinkusius kauniečius ir sėkmės Lietuvos rinktinės krepšininkams linkėdamas sakė miesto meras.

Pakeliui į miestą kamuolys užsuko į sporto halę, kurioje krepšinio veteranai atliko simbolinį metimą į krepšį. Tai – padėkos, pagarbos ir atsisveikinimo ženklu su jau istorine tapusia hale, kurios parketas atnešė pergalę pirmajame Lietuvoje vykusiame Europos vyrų krepšinio čempionate prieš 72 metus.

Atiduoti pagarbą atvyko įvairių krepšininkų kartų atstovai – LVKKI Senato pirmininkas, ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos vadovas Stanislovas Stonkus, legendiniai krepšininkai – Modestas Paulauskas, Arvydas Sabonis.

Liepos 7-ąją kamuolį miesto gatvėmis varys įvairios Kauno verslo ir visuomeninė organizacijos, taip pat visi tie, kurie užsiregistravo projekto interneto svetainėje www.fanspace2011.com/varom.

Apkeliavęs visą šalį, žmonių rankų ir palinkėjimų sušildytas, kamuolys prieš pat čempionatą bus iškilmingai perduotas Lietuvos krepšinio rinktinės vyrams, kaip visos tautos besąlygiško pasitikėjimo ir pasišventimo ženklas.

Nuotraukas iš liepos 6 d. vykusio „Varom už Lietuvą“ koncerto, galite rasti čia (KaunoŽinios.lt redakcijos past.).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: