(c) LAF archyvo nuotr.

Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius iškovojo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato aukso medalį. Kanadoje vykstančių pirmenybių disko metimo rungties finale šeštadienį 19-metis kaunietis įrankį nusviedė 63 m 78 cm.

A.Gudžius tapo pirmuoju Lietuvos lengvaatlečiu, tapusiu pasaulio jaunimo čempionu.

Sidabras atiteko rumunui Andrejui Gagui (61 m 85 cm), o bronza – australui Julianui Wruckui (61 m 9 cm).

Sėkmingiausias buvo penktasis Andriaus bandymas. Pirmuoju mėginimu lietuvis 1,750 kg sveriantį diską nusviedė 60 m 80 cm, antruoju- 63m 45 cm, trečiuoju – 62 m 49 cm, ketvirtuoju – 63 m 41 cm, o šeštasis bandymas nebuvo įskaitytas.

Atrankos varžybose A. Gudžius buvo taip pat pirmas (63 m 14 cm). 18-metis Mažvydas Butkus tarp 35 atrankos varžybų dalyvių liko 23-ias (53 m).

A. Gudžius 2007 metais pasaulio jaunių čempionate ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje buvo trečias (1,5 kg: 61m 59 cm ir 60 m 7 cm), 2008 metais pasaulio jaunimo čempionate – šeštas (58 m 63 cm), o pernai Europos jaunimo čempionate – penktas (60 m 5 cm).

Čempionato pabaigai – dar vienas medalis

Sekmadienį Kanados Monktone baigėsi 13 IAAF pasaulio lengvosios atletikos jaunimo čempionatas. Auksinę disko metiko Andriaus Gudžiaus seriją pratęsė ir šuolininkė į aukštį Airinė Palsytė. Ji tapo antrąja šalies lengvaatlete, laimėjusia pasaulio jaunimo medalį.

Prieš Airinės startą kalbinome daugkartinę Lietuvos čempionę bei olimpinių žaidynių dalyvę Kariną Vnukoką „Technškai ir psichologiškai ji pasiruošus labai gerai. viskas priklausys nuo oro sąlygų. Manau, jei oras bus geras – 1,89 metro pergalei užteks.” – sakė daugkartininė Lietuvos čempionė. LLAF Generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva sakė, jog tikisi ir antro
medalio čempionate – „Nėra labai svarbu, kokį medalį Airinė parveš į Lietuvą, svarbu pats faktas.“, sakė N.Medvedva.
Finale Airinė peršoko 1,89 metro aukštį – nugalėjo Marija Vukovič iš Makedonijos (1.91). Airinė pirmais šuoliais įveikė 1,73, 1,78 ir 1,82 metro aukščius, du kartus nesėkmingai atakavo 1,86, lemiamą bandymą perkėlė į 1.89 m aukštį, kurį sėkmingai įveikė. 1,91 m peršokti jai nepavyko. Tai pirmasis jos medalis tokio lygio varžybose. Pernai pasaulio jaunių čempionate ji buvo ketvirta (1,82).