Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kasdien vis labiau ryškėja Panemunių perlu vadinamos Raudondvario dvaro sodybos kontūrai. Viena pirmųjų iš statybos pastolių išsivadavo ledainė. Čia lankytojų jau laukia Kauno rajono turizmo informacijos centras.

Nepaisant prietarų, liepos 13 dieną, penktadienį, surengta iškilminga atidarymo ceremonija, į kurią atvyko gausu būrys svečių: Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis ir Antanas Makarevičius, Tarybos nariai Antanas Nesteckis, Alvydas Noreika, Algirdas Žandaras, Savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis ir jo pavaduotojai Raminta Popovienė ir Kęstutis Povilaitis, Raudondvario seniūnė seniūnas Daiva Bulotienė, Nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius, LVPA direktorė Diana Vilytė, architektė Violeta Beigienė, kaimyninių turizmo informacijos centrų vadovai ir kt.

„Kauno rajono turizmo informacijos centrą atidarėme 2009 metais gegužės 19 dieną Kulautuvoje, Akacijų alėjoje 29, name gyveno pulkininkas leitenantas Vytautas Augustauskas, kurio dėka 1932-1939 metais Kulautuva turėjo kurorto statusą. Tai buvo pirmas žingsnelis. Siekiant geriau pristatyti Kauno rajono lankytinas vietas, apsigyvenimo ir turiningo laisvalaikio galimybes, pernai rugpjūčio 26 dieną Kauno oro uoste Karmėlavoje atidarėme Kauno rajono turizmo informacijos centro (TIC) skyrių. Šiandien lankytojams duris atveria Turizmo centro reikmėms pritaikyta ledainė“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajone išties yra ką parodyti įvairiausių skonių, pomėgių ir amžiaus turistams. Tai ir nuostabios bažnyčios, ir knygnešių keliai, graži gamta. Keliauti galima pėsčiomis, automobiliais, dviračiais, laivais. Netgi aktyvaus poilsio mėgėjams siūloma kopti į dirbtinę uolą Jadagonyse, plaukti baidarėmis Nevėžiu ar buriuoti Kauno marios.

Kauno rajono TIC atidarymo metu pristatyta Kauno rajono turizmo informacijos centro veiklos ataskaita, virtualiai keliauta Nemuno upe „Tolstojaus“ maršrutu. Autentiškoje aplinkoje buvo galima paragauti senovinių, rankų darbo šalavijų, serbentų, mėlynių ledų.

Turizmo informacijos centre bus skleidžiama ir kaupiama informacija apie lankytinas rajono vietoves ir objektus, apie pačią Raudondvario dvaro sodybą, joje teikiamas paslaugas ir vykdomas veiklas.

Raudondvario dvaro sodyba – vienas ryškiausių renesanso ir romantizmo laikotarpiu susiformavusių sodybų ansamblių Lietuvoje. Siekdama užtikrinti šio valstybės saugomo kultūros paminklo tinkamą patalpų naudojimą ir nuolatinę priežiūrą, išsaugoti dvaro sodybą ateities kartoms, Kauno rajono savivaldybė inicijavo kompleksą projektų. Vienas jų yra skirtas atkurti Raudondvario dvaro sodybos kompleksui priklausančią ledainę ir pritaikyti ją turizmo informacijos centro veiklai.

Apie ledainės istoriją tikrų duomenų nėra, pirmieji pastato paminėjimai susiję su grafo E. B. Tiškevičiaus pomėgiu medžioti: ledainėje buvo saugoma sumedžiota žvėriena. Vėlesniais laikais ji tarnavo kaip sargų namelis, o parką prižiūrint Lietuvos žemės ūkio inžinerijos institutui čia buvo įrengta laboratorija.

Ledainės tvarkymo statybos darbus atliko UAB „Struktūra“. Taip pat įsigyta informacinio centro veiklai ir lankytojų aptarnavimui reikalinga įranga ir rinkodaros priemonės.

Vilma Kasperavičienė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: