(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidentas Petras Nausėda, susitikęs su Kauno vicemeru Stanislovu Buškevičiumi aptarė miesto sporto politiką bei iškėlė idėją Kaune kurti Elektrėnų „Energijos“ dublerių komandą.

„Susitikimo tikslas buvo vienas – aptarti Kauno miesto ledo ritulio lygos steigimą, – po susitikimo kalbėjo P.Nausėda. – Tai jau yra suderinta su miesto klubais, žinau, kad šią idėją palaiko ir Kauno valdžia. Neišvengiamai kalba pasisuko apie profesionalaus ledo ritulio klubo steigimą mieste“.

Pasak prezidento, pagrindinis Kauno miesto trūkumas, kuris kliudo profesionalaus klubo steigimui – mieste nėra tinkamos arenos. „Pripažinkime, jog susiduriame ir su profesionalių žaidėjų koncentracijos bėda“, – kalbėjo P.Nausėda.

Paklaustas, kam yra reikalinga atskira lyga Kaune, P.Nausėda teigė, jog tai vienas iš reikalingų žingsnių ledo ritulio plėtrai Lietuvoje. „Mieste yra apie dešimt klubų, lygą galima būtų skirstyti į du pogrupius“, – paskaičiavo P.Nausėda.

Kauno vicemeras džiaugėsi, kad su LLRF prezidentu rado bendrą kalbą. „Mes tikrai mąstome panašiai, – pabrėžė S.Buškevičius. – Žinau, kad Elektrėnų „Energija“ turėtų būti Lietuvos rinktinės bazinė komanda, Kaune buriama komanda „Aisčiai“ – būtų jaunimo komanda“.

Politikas neslėpė, jog susitikimo metu buvo kalbama apie tai, jog tuo atveju, jei „Energija“ pradėtų varžytis Baltarusijos čempionate, Kauno „Aisčiai“ galėtų sudalyvauti Atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate (kuriame šį sezoną varžėsi „Energija“, – aut.past.).

„Mes juk kalbame apie ledo ritulio plėtrą, todėl turime žiūrėti, kad ši sporto šaka populiarėtų nuo Žagarės iki Šalčininkų. Kaunas turi senas tradicijas. Žinoma, mūsų pagrindinis tikslas ir ledkalnio viršūnė – stipri rinktinė. Norime, kad ledo ritulininkas, paklaustas, už ką jis, pasakytų „už Lietuvą“, o ne pradėtų vardinti įvairius klubus, – užsidegęs kalbėjo S.Buškevičius.

Kauno vicemeras taip pat teigė palaikantis LLRF tikslą 2022 metais išsiųsti Lietuvos ledo ritulininkus į olimpines žaidynes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: