(c) KaunoŽinios.lt archyvo nuotr.

KTU Vaikų universiteto organizatoriai po ypač daug dėmesio sulaukusio pirmo KTU Vaikų universiteto semestro šių metų birželį, jau kviečia mažuosius studentus į rudens semestro užsiėmimus, kurie prasidės spalio 8 d.

Liepos 10–15 dienomis KTU atstovai Vaikų universiteto koordinatoriai Eglė Daukšaitė ir Skirmantas Bajoras lankėsi Tiubingeno universitete (Vokietija). Čia jie siekė pasisemti patirties iš jau beveik dešimtmetį veikiančio Vaikų universiteto organizatorių komandos.

Pasak KTU atstovų, vizitas buvo naudingas, nes tuo metu kaip tik vyko Tiubingeno universiteto Vaikų universiteto vasaros semestro baigiamieji užsiėmimai – tyrimų diena, baigiamoji paskaita ir diplomų teikimas. Tai buvo gera proga pasisemti organizacinės patirties. Eglei ir Skirmantui įspūdį paliko vokiečių entuziazmas – prie jau beveik dešimtmetį organizuojamo projekto aktyviai prisideda visa akademinė bendruomenė, organizuojanti įvairius užsiėmimus vaikams ir taip jau nuo ankstyvo mokyklinio amžiaus įtraukianti juos į mokslo ir studijų aplinką. Šis vizitas buvo viena dalis bendradarbiavimo, prasidėjusio KTU Vaikų universitetui įsiliejus į Europos vaikų universitetų tinklą ir pasirašius trišalę bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus ir Tiubingeno universitetais.

Europos Komisijos įkurto tinklo veikla siekiama suteikti reikiamą pagalbą jau gyvuojantiems Vaikų universitetams, sustiprinti jų plėtrą, skatinti naujų universitetų atsiradimą. Būtent šios programos pagrindu organizuojami ir finansuojami bendradarbiavimo vizitai, kurių vienas vyks šį rudenį – Tiubingeno universiteto atstovai lankysis KTU.

O tuo tarpu mažieji studentai (8–12 metų amžiaus moksleiviai) jau kviečiami į rudens semestro užsiėmimus, kur bus gerokai daugiau paskaitų ir daugiau vietų. Viena iš kolegų vokiečių taikomų užsiėmimų formų jau šį rudenį bus panaudota ir KTU Vaikų universitete – tai demonstraciniai laboratoriniai užsiėmimai, per kuriuos vaikai mažomis grupelėmis lankysis įvairiose Kauno technologijos universiteto laboratorijose ir taip bandys įminti įvairių mokslo reiškinių paslaptis. Taip pat bus organizuojamas ir vienas išvykstamasis vizitas – vaikai lankysis UAB “Kauno vandenys” nuotėkų valykloje, kur susipažins su vandenvalos proceso ypatumais ir svarba. Rudens semestras prasidės spalio 8 dieną ir baigsis lapkričio 25 d. Iš viso vyks penkios paskaitos ir šeši laboratoriniai užsiėmimai.

Detalesnė informacija ir registracija adresu www.vaiku-uni.ktu.lt, registracija vyksta iki spalio 1 d.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: