© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Gegužės mėn. Lietuva ir Baltarusija ketina pasirašyti bendradarbiavimo informacinės visuomenės ir technologijų srityje sutartį, kurios galimybės aptartos praėjusią savaitę vykusiame didžiausiame Nepriklausomų Valstybių Sandraugoje ir Baltijos šalyse tarptautiniame telekomunikacijų, informacinių ir bankininkystės technologijų forume „TIBO 2013″ Minske.

Parodoje kartu su Susisiekimo viceministru Arijandu Šliupu trečiąkart dalyvavo ir dešimt įmonių bei du universitetai iš Lietuvos, jungtiniame stende pristatę naujas, Baltarusijos rinkai siūlomas paslaugas ir produktus.

„Lietuva parodoje dalyvauja trečią kartą, nes Baltarusijos rinka perspektyvi. Dabar Baltarusijai bendradarbiauti su Lietuva yra ypač aktualu, artėjant mūsų pirmininkavimui Europos Tarybai ir atsižvelgiant į tai, kad abi šalys linksta prie bendrų projektų IRT srityje. Lietuva Baltarusijai – langas į Europą”, – sako Vytautas Vitkauskas, asociacijos „INFOBALT” prezidentas.

Pasak V. Vitkausko, Lietuva Baltarusijai patraukli ir akademinėje srityje dėl diplomų standartų, pripažįstamų visoje Europoje, kai tuo tarpu Baltarusijoje įgytas mokslas pripažįstamas tik minėtoje šalyje ir Rusijoje.

Pasak parodoje informatikos bakalauro ir magistro studijų programas pristačiusio Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto Taikomosios informatikos katedros lektoriaus Vytauto Barzdaičio, Baltarusijai Lietuva aktuali ir atstumo atžvilgiu – išsilavinimo standartai europietiški, tačiau vietoje tolimesnių studijų Didžiojoje Britanijoje, galimas artimesnis pasirinkimas. Dėl šios priežasties VDU taip pat Baltarusijai pristatė ir nuotolinių studijų galimybę.

„Atsižvelgę į augantį susidomėjimą ir poreikį Baltarusijos studentams pasiūlėme naują mokslo formą – nuotolinį mokymąsi, realiu laiku stebint paskaitas ir dalyvaujant diskusijose – visas mokslo procesas vyktų internetu, o kartą per mėnesį ar rečiau studentai į Lietuvą atvyktų tik laikyti egzaminų. Tam turime visą reikalingą įrangą”, – pasakoja V. Barzdaitis.

Parodoje dalyvavęs Susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas susitiko su Baltarusijos Informatikos ministru. Susitikimų metu aptartos ateities perspektyvas ir derybos dėl Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo informacinės visuomenės ir IT srityje sutarties. Planuojama, kad dokumentas, atversiantis sienas laisvam judėjimui, tad ir naujas galimybes verslui, bus pasirašytas Lietuvos – Baltarusijos verslo forume gegužės mėn. pabaigoje.

Dvidešimtą kartą vykusioje parodoje balandžio mėn. 23 – 26 d. asociacijos „INFOBALT” organizuojamame Lietuvos stende prisistatė šios įmonės bei universitetai: „Baltic Amadeus”, „Baltic Orbis”, „Baltic Amber Solutions”, „Critical Security”, „Edriana”, „Inta”, „Merakas”, „Etronika”, „Rittal”, „EVP International”, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Šių metų „Tibo” parodoje dalyvavo daugiau nei 300 kompanijų iš 15 šalių kaip Rusija, Ukraina, Latvija, Estija, Kazachstanas, Azerbaidžanas bei tarptautinės organizacijos kaip Tarptautinė Telekomunikacijų Sąjunga, Pasaulio Bankas, Jungtinių Tautų vystymo programa ir kt.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: