© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Savaitgalį Lietuvoje vyko tarptautinė policijos operacija “Dviračiai – 2014”, kuria siekta išaiškinti užsienyje vogtų dviračių realizavimo vietas Lietuvoje bei surasti vogtus dviračius.

Naujos prevencinės tikslinės policinės priemonės metu nustatyti ir iš prekybos paimti 8 dviračiai, kurių numeriai sutapo su pavogtų Danijoje, Švedijoje, Olandijoje ir Lietuvoje dviračių numeriais. Vieno dviračio vertė nustebino net ir užsienio kolegas – vagystės momentu jo vertė siekė 10 tūkst. litų.

Operaciją rugpjūčio 22-24 dienomis vykdė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir jų kolegos iš užsienio šalių.

Pasak Policijos departamento pranešimo, įgyvendinta prevencinė priemonė išskirtinė tuo, kad Lietuvos policijos teisėsaugininkai kartu su užsienio šalių partneriais iš Danijos, Švedijos, Olandijos ir Suomijos įgyvendino naują bendradarbiavimo formą, padėsiančią užkirsti kelią užsienyje pavogtus dviračius realizuoti Lietuvoje. Ši prevencinė priemonė organizuota atsižvelgus į užsienio šalių teisėsaugos institucijų gaunamą informaciją apie dažnus Lietuvos piliečių sulaikymus dėl dviračių vagysčių.

Priemonės metu visos šalies teritorijoje tikrintos prekybos naudotais dviračiais vietos (turgavietės, prekyvietės) ir asmenys, parduodantys tokius dviračius pagal skelbimus. Į prevencinę priemonę įsijungė ne tik užsienio partneriai, bet ir gausios, pusantro šimto siekiančios, policijos pareigūnų pajėgos iš teritorinių policijos komisariatų. Šį kartą tikrinti didesnės vertės dviračiai, kurie buvo be įsigijimo dokumentų. Dviračių numeriai buvo sugretinami su užsienio šalių duomenų bazėse esančių pavogtų dviračių numeriais. Taip pat duomenys tikrinti ir atitinkamuose Lietuvos ieškomų daiktų registruose.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis neabejoja, kad Policijos departamentas tokio pobūdžio prevencines priemones tęs ir ateityje. Rekomenduojame žmonėms perkant dviračius visuomet reikalauti dviračio įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Įsigiję be dokumentų tokias transporto priemones, asmenys rizikuoja jų netekti, jeigu analogiškų prevencinių priemonių metu bus nustatyta, kad dviratis yra vogtas, – teigė A. Stončaitis.

Įvertinę teigiamus prevencinės priemonės rezultatus, Lietuvos ir užsienio policijos pareigūnai aptarė galimybes bet kada ateityje patikrinti įtartiną dviratį, taip pat sutarė nuolat bendradarbiauti siekiant apsaugoti žmonių turtą, ypač dvirates transporto priemones. Vien tuo apsiriboti neketinama – tokią bendradarbiavimo formą ketinama pasiūlyti Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos bei Prancūzijos partneriams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: