(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Man buvo dvylika. Kišenės pilnos digimonų kortelių, šieno kupeta ant galvos, o galvoje švilpavo vėjai. Tačiau vieną dieną pamačiau šviesius plaukus, kurių nenorėjau tampyti – jie buvo pernelyg gražūs, pernelyg blizgėjo tamsiuose mokyklos koridoriuose. Rašydavau laiškus, kurių nedrįsdavau jai paduoti, bet man pakakdavo ir svajonių.

Man buvo penkiolika. Norėdavau laikyti jos ranką, vestis į kiną, juoktis, gulėti ant žolės, kalbant apie ateitį, sapnus, norus. Bet ją iš mokyklos pasiimdavo vyresni vaikėzai, su prasikalusia barzda ir plaukais, sušukuotais ant šono, bei iš tėčio slapta nuvogtais automobiliais. Tada išmečiau laiškus.

Man buvo aštuoniolika. Jos šviesūs plaukai tebešvietė vakarėliuose, kuriose ją sutikdavau. Norėdavau su ja nuvažiuoti prie jūros, su tėčio automobiliu, tačiau ji turėdavo vaikinus, kuriems nebereikėdavo skolintis keturių ratų. Kartais ir dviejų.

Man yra dvidešimt dveji. Nors nebematau jos, bet mano košmarus visad nugali tie šviesūs plaukai. Nė negalvoju apie rimtus dalykus, tačiau prisiminus ją, staiga suaugu, nebebijau atsakomybės. Visur matydamas šviesius plaukus, giliai viduje tikiuosi, jog tai ji. Bet nė velnio. Tai tik mano vaizduotė.
Man trisdešimt. Kraustydamas į naują namą, senoje dėžėje randu laišką. Nenoriu pamiršti, nenoriu prisiminti. Vestuvių dieną tikėjausi, jog ji įbėgs ir sustabdys ceremoniją. Taip, romantiniai filmai išties daro neišgydomą žalą.

Man septyniasdešimt. Regėjimas kiek pasilpęs, tačiau vis dar tinkamas prižiūrėti anūkus, lenktyniaujančius paspirtukais, kol geriu kavą.
Kažkur tolumoje sušvito balti plaukai. Cholesterolio užkimštose kraujagyslėse, viršydamas greitį, lakstė kraujas. Aš bėgu. Jos plaukai buvo tobulai žili.

-Visą jaunystę, jei taip galima vadinti gyvenimą, praleidau galvodamas apie tave.
-Aš taip pat. Bet tu nieko man nesakei, nerašei, neskambinai, o tik nusišypsodavai lyg idiotas.

Tokiais atvejais geriau nieko nebesakyti.. Nes telieka pripažinti, jog tas jausmas tikrai egzistuoja. Vadinamas jis.. Meile?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: